ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Temat, który nigdy się nie wyczerpie – spotkanie autorskie z Sylwią Winnik

02.02.2018
Pochodząca z Ząbkowic Śląskich Sylwia Winnik wydała swoją pierwszą książkę – „Dziewczęta z Auschwitz”. To historie kobiet, które przeżyły piekło niemieckiego obozu koncentracyjnego. Choć jak przyznała sama autorka temat Auschwitz jest szeroko opisywany i omawiany, jednak trzeba o nim pisać i mówić nadal, aby piekło wojny nigdy więcej się nie wydarzyło.

Sylwia Winnik sama rozmawiała z bohaterkami swojej książki.  Jak mówiła podczas spotkania autorskiego na wypełnionej sali ślubów ząbkowickiego ratusza, były to bardzo trudne rozmowy, pełne wzruszeń i łez. Autorka odpowiadała także na pytania zebranych mieszkańców, dotyczące nie tylko tej pozycji, ale również planów napisania kolejnych książek.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.