ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Trwają zapisy do I Charytatywnego Triathlonu Rebelianta

25.08.2016
Triathlon Rebelianta będzie się składał z trzech tras: pływackiej na dystansie 1 km, kolarskiej – 40 km i biegowej na dystansie 10 km. Zawodnicy staną na starcie pierwszych tego typu zawodów na terenie powiatu ząbkowickiego i gminy Paczków już 3 września 2016 r.

Aby przystąpić do zmagań wystarczy do 31 sierpnia wysłać zgłoszenie do organizatorów i wpłacić dowolną kwotę na konto Stowarzyszenia „SezaM”, które wspiera chorych na stwardnienie rozsiane i ich rodziny. – Nie ma wpisowego. Chcieliśmy, aby z wysiłku, treningu czy zabawy, w zależności od tego, jak podejdą do triathlonu zawodnicy, skorzystały również osoby, które nie mogą ze względów zdrowotnych uczestniczyć w zawodach – podkreśla Wojciech Ptak, organizator imprezy. - Triathlon jest otwarty dla wszystkich, którzy chcą zmierzyć się w trójboju, potrenować lub spędzić aktywnie sobotni czas w towarzystwie amatorów sportu i przy okazji wspomóc chorych na SM.

Zawody rozpoczną się nad Zalewem Paczkowskim w Kozielnie. Po etapie pływackim zawodnicy skierują się na trasę rowerową, która kończy się na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkowicach Śląskich. Stamtąd wyruszą na etap biegowy. Zgłoszenia udziału w triathlonie można wysyłać na adres mailowy triathlonrebelianta@o2.pl

Dla zawodników, ich rodzin, kibiców i wszystkich zainteresowanych, organizatorzy przygotowali piknik rodzinny na stadionie miejskim w Ząbkowicach. Dochód ze sprzedaży posiłków i napojów zostanie przekazany na konto „SezaMu”. W ramach wydarzenia odbędzie się zbiórka plastikowych nakrętek, które również trafią do Stowarzyszenia. Ci, którzy przyniosą 0,5 kg nakrętek wezmą udział w losowaniu upominków.

Przedstawiciele Śląskiego Stowarzyszenia Chorych na SM „SezaM” zapraszają na wydarzenie – w punkcie informacyjnym na stadionie będzie można zaczerpnąć informacji na temat schorzenia oraz metod jego leczenia i rehabilitacji.

Szacuje się, że w Polsce na SM choruje około 60 tysięcy osób, z czego niespełna 45 tysięcy jest zarejestrowanych w Narodowym Funduszu Zdrowia. Stwardnienie rozsiane to choroba autoimmunologiczna - oznacza to, że komórki układu odpornościowego atakują zdrowe komórki innego układu w obrębie jednego organizmu. W przypadku SM celem ataku jest mielina, która osłania komórki nerwowe i ich wypustki. Skutkuje to m.in. zaburzeniami widzenia i słuchu, zaburzeniami ruchu, czucia i równowagi. Wczesne leczenie i rehabilitacja zapobiegają wyłączeniu chorego z życia publicznego i zawodowego, dlatego ważna jest pomoc osobom dotkniętym SM w zapewnianiu im dostępu do opieki medycznej, psychologicznej i materialnej. „SezaM” nie jest fundacją, jest stowarzyszeniem, którego członkowie pracują charytatywnie. Fundusze, które udaje się zgromadzić, są przeznaczane na leczenie, rehabilitację oraz aktywizację podopiecznych Stowarzyszenia. „SezaM” współfinansuje turnusy rehabilitacyjne i lecznicze chorych, umożliwia bezpłatne konsultacje u lekarzy specjalistów i oferuje pomoc psychologiczną. Jednym z projektów Stowarzyszenia jest PATION w Gliwicach – specjalistyczne centrum rehabilitacyjne dla chorych neurologicznie, w którym już od roku prowadzona jest rehabilitacja. Więcej informacji o SM i działaniach Stowarzyszenia można znaleźć na stronie internetowej sezamsm.pl

Regulamin zawodów, mapy tras, plan wydarzenia i inne informacje o triathlonie są dostępne na stronie imprezy na Facebook: https://www.facebook.com/TriathlonRebelianta/

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.