ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Uczyć się i poznawać inną kulturę

15.02.2017
Publiczne Gimnazjum nr 2 Im. Noblistów Polskich w Ząbkowicach Śl. po raz kolejny nawiązało współpracę z Politechniką Wrocławską realizując projekt pt. „Discover Lower Silesia” (Odkryj Dolny Śląsk). Głównym celem projektu jest budowanie międzykulturowego zrozumienia, zwalczanie stereotypów i nietolerancji. Dla uczniów projekt jest często jedną z nielicznych okazji do poznania odległej kultury.

Projekt trwal od 6 do 10 lutego. W tym roku gimnazjum gościło trzy wolontariuszki

-Epperly Zhang -studentkę translatoryki z Chin,

-Paramithe Adiswari -studentkę medycyny z Indonezji

-Nuriye Kasymova- studentkę prawa międzynarodowego w Kirgistanie. 

 

Studentki prowadziły przez tydzień zajęcia z języka angielskiego, podczas których młodzież mogła dodatkowo dowiedzieć się wiele o kulturze krajów, z których pochodzą wolontariuszki. Epperly, Paramithe i Nuriye zwiedzały również Ząbkowice Śląskie, które bardzo im się spodobały. Odwiedziły również wraz koordynatorem projektu z gimnazjum, panią Agnieszką Serafin ząbkowicki Urząd Miejski, gdzie spotkały się z burmistrzem Marcinem Orzeszkiem. Burmistrz podziękował wolontariuszkom  za odwiedziny oraz przekazanie młodzieży informacji o innej kulturze i poszerzanie horyzontów młodych ząbkowiczan. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.