ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Udane Święto Plonów – relacja z Dożynek Powiatowo-Gminnych w Stolcu

28.08.2023
Gmina Ząbkowice Śląskie wspólnie z powiatem ząbkowickim świętowała dożynki w niedzielę 27 sierpnia na boisku sportowym w Stolcu.

Święto plonów rozpoczęło się uroczystą polową Mszą Świętą Dożynkową, a oficjalne otwarcie Dożynek zainicjowało Misterium Chleba, po którym organizatorzy wraz z samorządowcami rozdali bochenki chleba wszystkim zgromadzonym gościom. W konkursie na najładniejszy powiatowy wieniec dożynkowy zwyciężył wieniec z miejscowości Żdanów, drugie miejsce zajął wieniec z Płonicy a trzecie z Olbrachcic Wielkich.

Na stoiskach królowały pyszne polskie potrawy, ciasta, swojskie i domowe wyroby. Na najmłodszych czekał mnóstwo atrakcji m.in. dmuchane zamki, malowanie twarzy, zawody sumo, zabawy z animatorem i konkursy.

W części artystycznej wystąpiły lokalne zespoły: Lasowiaczek, Wiolinek, Wesołe Nutki, KGW Stolec, KGW Tarnów, Florianki z Olbrachcic Wielkich, KGW Braszowice, KGW Sulisławice. Kolejno czas umilił Zespół Krnowianki, a wieczorem publiczność została oczarowana występem zespołu Elvis Presley Cover Band. Na zakończenie wszystkich do tańca porwał DJ – wspólna zabawa trwała do późnych godzin.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom wydarzenia:

  • INTERGRANIT Grzegorz Frankowski, Józef Frankowski Sp. j.
  • PHPU AGRO-MAT Andrzej Tracz
  • ZGK Sp. Z o. o . oraz ZPUK Ząbkowice Śląskie
  • Biomasa Partner Group
  • Spółdzielnia Kółek Rolniczych z siedzibą w Ząbkowicach Śląskich
  • Bank Spółdzielczy Ząbkowice Śląskie
  • SB Mrówka Sklep Budowlany - Wszystko Do Domu i Ogrodu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.