ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Udany Dzień Dziecka 2023 na ząbkowickim zamku

02.06.2023
Tegoroczne świętowanie Dnia Dziecka było wyjątkowe. Frekwencja i pogoda dopisały, a co najważniejsze – na twarzach dzieci zagościły ogromne, szczere uśmiechy.

Wydarzenie zainaugurowała Parada Bajek, która wyruszyła z ząbkowickiego ryku na zamek pod przewodnictwem Miejskiej Orkiestry Dętej. W pochodzie uczestniczyły barwne postacie z bajek – m. in. słynne księżniczki Disney’a, Myszka Miki, rycerze, clown, komisarz lew, świerszcz Filip czy Ciastek z bajki Shrek – w osobie Burmistrza Marcina Orzeszka.

Ząbkowickie Centrum Kultury i Turystyki, Ząbkowickie Centrum Sportu i Rekreacji oraz Biblioteka Publiczna przygotowały mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Dmuchane zamki, pokazy walk rycerskich, jazdy konne, konkurencje sportowe, malowanie na sztalugach, inscenizacje teatralne, fotobudka – każde dziecko znalazło coś dla siebie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zwierzątka: alpaki, kozy, osiołek i małpki. Nie brakowało także licznych wizyt w samochodach służb ratunkowych, które można było obejrzeć „od kuchni”.

Dziękujemy naszemu mecenasowi kultury - Bankowi Spółdzielczemu w Ząbkowicach Śląskich, którego przedstawiciele obecni byli w tym dniu na zamku ze swoim stoiskiem, zagadkowym kołem fortuny i nagrodami.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Dziękujemy Mieszkańcom i wszystkim wspaniałym Dzieciom za tak liczny udział!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.