ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Udogodnienia dla osób słabosłyszących na krytym basenie oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej

09.08.2023
Gmina Ząbkowice Śląskie w czerwcu otrzymała nieodpłatnie na własność dwie pętle indukcyjne za udział w projekcie „Akademia samorządowa: Dostępność plus – dolnośląskie, opolskie i śląskie” POWR.0218.00-00-0176/20 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 działanie 2.18 Wysokiej jakości usługi administracyjne.

W sierpniu jedna pętla indukcyjna została przekazana na rzecz Ośrodka Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich a druga pętla indukcyjna do Ząbkowickiego Centrum Sportu i Rekreacji Sp z o.o. w Ząbkowicach Śląskich.

Pętla indukcyjna jest bardzo pomocna w przypadku obsługi osoby słabosłyszącej. Podczas obsługi takiej osoby pracownik często musi podnosić głos, co nie zapewnia odpowiedniego poziomu komfortu w komunikowaniu się i jest nieprzyjemne dla obu stron. Stanowiskowa pętla indukcyjna rozwiązuje ten problem, ponieważ głos pracownika trafia bezpośrednio do aparatu słuchowego. Stanowisko wyposażone w pętlę będzie oznakowane piktogramem o możliwości przełączenia się w tryb wzmocnienia przez pętlę.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.