ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Umowa partnerska między Ząbkowicami Śląskimi a Fontenay aux Roses podpisana

16.11.2015
Gmina Ząbkowice Śląskie podpisała porozumienie o współpracy partnerskiej z francuskim miastem Fontenay aux Roses. Wtorkowe spotkanie było ukoronowaniem wcześniejszych rozmów podczas obustronnych wizyt, a także efektem zainicjowanych kontaktów miasta partnerskiego z Wiesloch (Niemcy) z Fontenay.

Uroczyste podpisanie porozumienia odbyło się 10 listopada br. w pomieszczeniach biblioteki Zamku Sainte Barbe  w Fontenay aux Roses. Umowa dotyczy ścisłej współpracy pomiędzy mieszkańcami, młodzieżą i organami samorządowymi, m.in.  w dziedzinie kultury, sportu, edukacji, czy też turystyki.

W dniu 11 listopada, obchodzonego we Francji jako Dzień Pamięci, zwanego także Rocznicą Rozejmu z Compiegne, upamiętniającego zakończenie I wojny światowej, odbyły się uroczystości w centrum miasta. Delegacja na czele z Andrzejem Dominikiem Przewodniczącym Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich i Ewą Figzał – Zastępcą burmistrza oddali hołd poległym podczas I i II Wojny

Fot. Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich i Christophe Voisin - Ville de Fontenay-aux-Roses

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.