ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Umowa partnerska ze Związkiem Stowarzyszeń Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowej PROM

17.07.2020

Gmina Ząbkowice Śląskie podpisała umowę partnerską ze Związkiem Stowarzyszeń Polską Radą Organizacji Młodzieżowych PROM z siedzibą w Warszawie,  na rzecz wspólnej realizacji  projektu pn. “#YouthUP the Strategy” w ramach Programu Erasmus+, Akcja 3: Wsparcie reform strategicznych. Rozwój polityki młodzieżowej.

Projekt będzie trwał od czerwca 2020 roku do czerwca 2021 roku. Uczestnikami projektu będą radni Młodzieżowej Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich oraz radni Młodzieżowych Rad Miejskich Kędzierzyna Koźla i Gliwic. Zaplanowane są spotkania robocze, praca lokalna, wyjazdy studyjne, spotkania szkoleniowe i konsultacje.

Głównym celem projektu jest opracowanie i zaprezentowanie trzech miejskich rekomendacji strategii na rzecz młodzieży, stanowiących odniesienie do obszarów ujętych w Europejskiej Strategii Młodzieżowej 11 EU Youth Goals oraz „100 postulatów na 100-lecie niepodległości” wypracowanych w czasie organizowanego przez PROM Kongresu Dialogu. Powyższy cel będzie realizowany poprzez systematyczną pracę z młodzieżowymi radami. Zakłada się, że dzięki realizacji projektu wzmocni się pozycja MRM jako instytucji dialogu społecznego, poprawi się jakość pracy MRM (element szkoleniowy), MRM będą miały możliwość wymienić się dobrymi praktykami w zakresie działań i informacji na temat działań MRM.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.