ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich przyjazny dla osób ze szczególnymi potrzebami

04.05.2022
Pozyskano dofinansowanie z PFRON-u w ramach „ Programu wyrównywania różnic miedzy regionami III” na likwidację barier w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania w budynku Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich.

Zakupiono plan Tyflograficzny i oznakowania dla niewidomych w Braille’u niezbędny dla osób  niewidzących do szybkiego zapoznania z otoczeniem. Plany pozwalają na sprawną orientację w terenie, zawierają potrzebne użytkownikom informację i ostrzeżenia przed niebezpiecznymi elementami. Dotykowa mapa adaptuje rzeczywisty obraz przestrzeni przez użycie wypukłego druku. Sam plan nie zawsze jednak wystarcza w dotarciu do celu. Przy użyciu listew i pasów ostrzegawczych oznaczono drogę, którą można bezpiecznie podążać. Dzięki nim oraz pinezkom stworzono punkty orientacyjne i ostrzegające pola uwagi.

 

Na poręczach zamontowano nakładki kierunkowe w systemie Braille’a informujące na którym piętrze znajduje się osoba.

 

Poza tym zakupiono dwie pętle indukcyjne dla osób  słabosłyszących do Biura Obsługi Interesanta oraz Sali Konferencyjnej.

 

Na parterze i I piętrze zamontowano tabliczki z nazwami wydziałów w alfabecie Braille’a z piktogramem i czarno drukiem oraz znacznikami NFC przed drzwiami biur i toalet.

 

Kontrastowe i antypoślizgowe skrajne stopnie schodów oraz ostrzegawcze taśmy na szklane drzwi zapewniają nasze bezpieczeństwo.

 

 

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.