ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

VII Frankenstein Carp Meeting na początku czerwca 2016 r.

19.02.2016
Od 1 do 5 czerwca 2016 r. będzie trwał VII Frankenstein Carp Meeting, czyli Dolnośląsko-Opolski Meeting Karpiowy. Podobnie jak przed rokiem zawody rozegrane zostaną na Zbiorniku Kozielno z tą różnicą, że tym razem karpiarze zdominują brzeg od strony wsi. Zapisy ruszyły, a organizatorzy informują, iż zarezerwowali 30 miejsc.

Zbiornik Kozielno to ponad 300 ha zaporówka, jedna z czterech na Nysie Kłodzkiej. Przez jezioro przebiega granica dwóch województw: Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Dno zbiornika jest zróżnicowane, a głębokość waha się od 1 m do 6-7. Na zbiorniku pozostawiono dwie wyspy, z których wędkowanie jest zabronione. Dobrymi miejscami są okolice dawnego koryta rzeki, a także zalane stawy pożwirowe. W wodzie jest wiele twardych zaczepów, korzeni, podwodnych drzew. Nie jest to łatwe łowisko, a wręcz wymagające. Zawody te, jak twierdzi jeden z organizatorów – są nadal wyzwaniem dla sympatyków połowów cyprinusów.

Edycja 2016 będzie odbywała się od strony wsi Kozielno. Zawody trwać będą 5 dni i 4 noce non stop. Jest dozwolona wywózka, a drużyny składają się z dwóch osób (+ ewentualnie team runner). Oczywiście zawody przebiegają w myśl zasady „złów i wypuść”. Uczestnicy jak zresztą zawsze mają zagwarantowane parkingi na samochody, obiady dostarczane na łowisko, poczęstunek, a także sanitariaty. Spośród wszystkich startujących zostanie rozlosowana łódka do wywózki „KARPIK”. Pula nagród jest uzależniona od ilości sponsorów.

Zasady zawodów określa regulamin, a szczegółowych informacji udzielają organizatorzy. Zapraszamy do zapisów. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.