ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

VIII kadencja Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich zainaugurowana

21.11.2018
Dziś w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyła się uroczysta sesja inaugurująca VIII kadencję Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich. Nowo wybrani radni otrzymali zaświadczenia o wyborze na radnych, po czym złożyli ślubowanie. Następnie odbyły się wybory na Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz Wiceprzewodniczących Rady Miejskiej. Przewodniczącym został Andrzej Dominik, a wiceprzewodniczącymi Dorota Sierka i Ryszard Pawłowski.

Burmistrz Marcin Orzeszek po swoim ślubowaniu i symbolicznym ucałowaniu sztandaru wygłosił przemówienie, w którym przedstawił plany na następne 5 lat w Gminie Ząbkowice Śląskie. Podkreślił w nim, że chce być burmistrzem wszystkich Ząbkowiczan, bez wyjątku w myśl słów kardynała Stefan Wyszyńskiego: „Warto służyć każdemu człowiekowi i dla każdego warto się poświęcić”. Zwrócił się też do radnych, mówiąc, że ani on, ani radni nie otrzymali od Mieszkańców władzy, a możliwość służenia Gminie Ząbkowice Śląskie.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.