ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

WAKACJE 2013 W GMINIE ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE – zapraszamy!

25.06.2013
Tegoroczna oferta wakacyjna to propozycja dla wszystkich – w programie moc atrakcji: blok rekreacyjno-sportowy dla dzieci i młodzieży, mecze i rozgrywki, warsztaty plastyczne, gry i zabawy terenowe, wycieczki krajoznawcze, dyskoteki, wystawy i wiele innych. Czas zaplanować aktywne, ciekawe i kreatywne wakacje – szczegóły wakacyjnego programu poniżej.

Powitanie wakacji już 5 lipca 2013 na basenie. O serwis sportowych rozgrywek i emocji zadba Ośrodek Sportu i Rekreacji – będzie zdrowo, ciekawie i aktywnie. Na stadionie i orliku działać będzie wakacyjna szkoła piłki nożnej, ponadto wśród zajęć sportowych znajdą się: akademia karate kyokushin, piłka plażowa siatkowa, tenis ziemny, basket mania, wakacyjna liga piłki nożnej. Spragnionych wrażeń i adrenaliny zapraszamy na wyjazdy do Aqua Parku, eskapady pontonowe oraz wycieczkę do parku linowego – dużo ruchu i świetna zabawa gwarantowane! Tradycyjnie każdy będzie mógł skorzystać z letniej szkoły pływania. Sportowy akcent pojawi się także podczas lipcowych Dni i Nocy Krzywej Wieży – wszystkich świętujących 600-lecie naszego sztandarowego zabytku zachęcamy do udziału w biegach o statuetkę Krzywej Wieży, meczu piłki plażowej i beach soccer na ząbkowickim rynku.

Na najmłodszych mieszkańców czekają kreatywne zajęcia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy - warsztaty plastyczne, projekcje bajek, gry i zabawy – także w terenie. Dzieci będą mogły uczestniczyć w  instruktażu bezpiecznego korzystania z Internetu. Z kolei aktywny wypoczynek zapewnią wycieczki krajoznawcze do Kopalni Złota w Złotym Stoku czy do Klasztoru Księgi Henrykowskiej w Henrykowie.

Taneczne, rozrywkowe i artystyczne wakacje proponuje Ząbkowicki Ośrodek Kultury – letnie dyskoteki uatrakcyjnią wieczory zarówno w Kawiarni ZOK, jak i w świetlicach wiejskich gminy. Dodatkowo każdy znajdzie coś dla siebie w zakresie warsztatów artystycznych – zajęcia modelarskie, plastyczne, break dance. Szykuje się duża dawka kultury – podczas Dni i Nocy Krzywej Wieży 13 i 14 lipca odbędzie się happening teatralny i rzeźbiarski oraz wystawa prac dzieci poświęcona 600-leciu istnienia Krzywej Wieży.

Wszelkie szczegóły dotyczące harmonogramu wakacyjnych imprez znajdują się na plakacie.

Serdecznie zapraszamy do spędzenia lata w Gminie Ząbkowice Śląskie!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.