ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Warsztaty Młodzieżowej Rady Miasta

22.12.2015
11 grudnia b.r. nowo wybrani Radni Młodzieżowej Rady Miasta spotkali się na pierwszych w ich kadencji warsztatach. Celem spotkania było poznanie się młodych Radnych, ich integracja, poznanie indywidualnych celów jakie postawili sobie Radni rozpoczynając kadencję oraz wypracowanie sposobów komunikacji i rozwiązywania sytuacji spornych.

Uczestnicy  określili swoje zasoby i zasoby swojego otoczenia jakie  mogą wykorzystać podczas rozpoczynającej się 2 letniej kadencji, dowiedzieli się na czym  będzie polegała ich praca w Młodzieżowej Radzie Miasta, jakie zadania stoją przed Radą, jakie wynikają z tego przywileje oraz  jak wygląda praca „dorosłej” Rady Miasta. W odkrywaniu potencjału towarzyszyli młodzieży Paweł Dębek  z Instytutu Edukacji Społecznej i Bożena Wójcicka z Fundacji Dobrych Działań.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, praca aktywnymi warsztatowymi metodami pozwoliła przełamać bariery i  wypracować zasady współpracy pomiędzy radnymi i swoisty kontrakt, z którym  zgodzili się wszyscy obecni na spotkaniu Radni MRM. Z nadzieją przystępujemy więc do pracy aby nie stracić ani  odrobinki z zapału i  potencjału młodzieży. Przed nami pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta,   podczas którego Radni odbiorą z rąk Burmistrza Ząbkowic Śląskich Marcina Orzeszka zaświadczenie o wyborze na radnego MRM,  złożą ślubowanie oraz  wybiorą spośród siebie Przewodniczącego MRM, Zastępcę Przewodniczącego  i Sekretarza MRM oraz 2 członków Prezydium Rady.

Warsztaty dla Radnych Młodzieżowej Rady miejskiej odbyły się w ramach projektu Centrum Aktywności Młodzieży realizowanego przez Fundację Dobrych Działań w ramach programu FIO i Gminy Ząbkowice Śl. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.