ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Warsztaty teatralne i sztuka Teatru Dramatycznego z Wałbrzycha w ZOK-u

20.09.2012
17 września grupa uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Ząbkowicach Śląskich pod opieką p. Agnieszki Moskal i p. Katarzyny Onyśków udała się do Ząbkowickiego Ośrodka Kultury na warsztaty teatralne, które prowadził aktor z Teatru Dramatycznego z Wałbrzycha. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy związanych z historią miasta Wałbrzycha, jego legendami oraz z działalnością teatru. My również zaprezentowaliśmy kilka ząbkowickich legend.

Prowadzący warsztaty zachęcał nas do stworzenia sztuki teatralnej lub przeprowadzenia wywiadu dziennikarskiego o naszej najbliższej okolicy. Następnie udaliśmy się na spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie i Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu pt. „Świadectwa wzlotu upadku wzlotu wzlotu wzlotu upadku i tak dalej Antka Kochanka". Opowiadał on o dziejach Antka Kochanka, które przedstawione są przez fikcyjnych świadków. Prezentują oni odmienne światopoglądy, wizje i zachowania. Akcja poświęcona jest historii powojennego Wałbrzycha i jego okolic. Ciekawe jest to, że inspiracją do powstania spektaklu była nazwa ulicy w Wałbrzychu. Oczywiście ulica nosi nazwę „Antka Kochanka". Przedstawienie wywarło na nas ogromne wrażenie, pokazało nam również, że „zwykła" nazwa ulicy i „zwykły" codzienny świat może stać doskonałym pomysłem na rewelacyjną sztukę teatralną.

Tekst: Dorota Świątek - Publiczne Gimnazjum nr 2 w Ząbkowicach Śląskich

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.