ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Wielomilionowe inwestycje w rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej oraz wodociągowej na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie

06.02.2024
Rada Miejska Ząbkowic Śląskich na posiedzeniu w dniu 31 stycznia 2024 roku podjęła uchwałę przyjmującą wieloletni plan rozwoju Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Delfin.

W najbliższych latach spółka planuje wielomilionowe inwestycje w rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej oraz wodociągowej na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie. Zabezpieczenie mieszkańców w wodę to przede wszystkim modernizacja ujęć wody w Ząbkowicach Śląskich, Stolcu, Braszowicach oraz Szklarach Hucie ale także rozpoczęcie przez Gminę modernizacji stacji uzdatniania wody w Olbrachcicach Wielkich, która od wielu lat pozostaje nieczynna.

Rozwój sieci kanalizacji sanitarnej to budowa nowych odcinków sieci w Ząbkowicach Śląskich przy terenach inwestycyjnych w obrębie ulic Polnej, Cukrowniczej, Biznesowej oraz rozwój kanalizacji na terenie wiejskim w obszarze Bobolic na terenie Euro Parku Ząbkowice oraz w miejscowościach Braszowice, Olbrachcice Wielkie i Szklary Huta. To kolejny element rozwoju Gminy Ząbkowice Śląskie z myślą o mieszkańcach i inwestorach.  

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.