ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Wizyta byłych mieszkańców Ząbkowic Śląskich

06.06.2012
Ponad 40-stu byłych mieszkańców Ząbkowic Śląskich, którzy przyjechali z Niemiec, gościło wczoraj w naszym mieście.

Wizyta rozpoczęła się od przywitania przybyłych gości przez Burmistrza Marcina Orzeszka w ząbkowickim ratuszu. Delegacji z Niemiec przewodniczył Honorowy Obywatel Ząbkowic Śląskich, Pan Johannes Walzik. Burmistrz wygłosił krótkie przemówienie, życząc udanego pobytu i satysfakcji z odwiedzin ząbkowickich zakątków, zapraszając jednocześnie do ponownej wizyty i wspólnej współpracy.

Po spotkaniu w ratuszu goście zwiedzali miasto a w godzinach popołudniowych na starym cmentarzu, wspólnie zapalili znicze pod tablicą upamiętniającą mieszkańców dawnego miasta Frankenstein. To ważne i wzruszające chwile dla niemieckich gości, gdyż są to osoby silnie związane z naszym miastem i ludźmi tu mieszkającymi.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.