ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Wizyta miast partnerskich

06.07.2015
Gmina Ząbkowice Śląskie podejmowała w ten weekend gości z miast partnerskich Uchte i Wiesloch z Niemiec, Cervenego Kostelca z Czech oraz Fontenay aux Roses z Francji, z którymi będziemy podpisywać umowę o partnerstwie. W tym roku przypada również 10. rocznica współpracy z Uchte, z tej okazji Burmistrz Marcin Orzeszek wręczył burmistrzowi Uchte Reinhardowi Schmale pamiątkową paterę. Nasi goście zwiedzili podczas swojego krótkiego pobytu także okoliczne atrakcje turystyczne.

W ramach współpracy między miastami uczniowie naszych szkół biorą udział w wymianach z uczniami z Niemiec, Czech oraz Sławna, a gmina może we współpracy wnioskować o dodatkowe środki z funduszy europejskich, czego doskonałym przykładem jest współpraca Ochotniczych Straży Pożarnych, dzięki której druhowie mogą być doposażeni w nowy, profesjonalny sprzęt. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.