ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Wizyta miast partnerskich podczas XIV Weekendu z Frankensteinem

04.09.2012
Podczas „Weekendu z Frankensteinem” miłą wizytę złożyli nam goście. Na zaproszenie Burmistrza Marcina Orzeszka do Gminy Ząbkowice Śląskie gościnnie przybyły delegacje z czterech miast partnerskich.

Delegacja Červenego Kostelcana na czele z Burmistrzem Petrem Mědílek i Sekretarzem Petrem Fišerem, delegacja z Uchte z Burmistrzem Reinhardem Schmale, Wiesloch z zastępcą Burmistrza - Klausem Rothenhöferem i delegacja Sławna z Burmistrzem Krzysztofem Frankensteinem.

Podczas trzydniowej (31.08-02.09.2012 r.) wizyty delegacje uczestniczyły w programie XIV Weekendu z Frankensteinem – z całą pewnością najbardziej wyjątkowym wydarzeniem, które zapisało się w pamięci naszych zagranicznych współtowarzyszy, była rekonstrukcja polsko-czeskiej, historycznej bitwy pod Ząbkowicami Śląskimi. Począwszy od dnia przyjazdu, nasi niecodzienni goście nie mogli się nudzić. Oprócz atrakcji związanych z „Weekendem”, delegacjom został zapewniony odpowiedni poziom wrażeń i emocji, mianowicie mogli sprawdzić swoje siły na spływie pontonowym po Nysie Kłodzkiej. Sobotni wieczór upłynął pod znakiem dobrej zabawy, koncertu IRA oraz wspólnejgo spotkania.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.