ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Wizyta w mieście partnerskim - Sławnie

01.06.2012
W dniach 25-27 maja 2012 r. Burmistrz Marcin Orzeszek wraz z delegacją Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich, uczestniczyli w oficjalnych spotkaniach z przedstawicielami władz miasta partnerskiego Sławno (woj. zachodniopomorskie), gdzie gospodarzem miasta jest dr Krzysztof Frankenstein.

Okazją do wspólnego spotkania były obchody 695. rocznicy nadania praw miejskich dla Sławna oraz 20-letni jubileusz współpracy miast partnerskich Sławno-Rinteln. Chociaż współpraca miast Ząbkowic Śląskich - Sławno nie trwa tak długo (ponad 2 lata), jak z miasem niemieckimRinteln, to pełna jest serdeczności i otwartości. Oprócz ząbkowiczan w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele miast partnerskich Sławna: Rinteln (Niemcy), Ribnitz-Damgarten (Niemcy) i Cles (Włochy).

Ząbkowicka delegacja zwiedziła Fort Marian w Malechowie (ok. 15 km od Sławna) gdzie odbywają się zloty miłosników wojska i militariów. W hali znajduje się muzeum techniki wojskowej, można w nim obejrzeć m.in.: samochody wojskowe, motocykle, mundury, odznaczenia, sztandary, uzbrojenie, pociski, wrak messerschmitta Bf 109, bomby, karabiny maszynowe, pistolety, pancerfausty, i wiele innych eksponatów różnych armii.

W Sławnie delegacja uczestniczyła w odbywającym się w tym czasie Jarmarku Wielu Kultur, oraz w programie artystycznym, w trakcie, którego Marcin Orzeszek Burmistrz Ząbkowic Śląskich zabierając głos zaprosił mieszkańców Sławna i przybyłych gości do odwiedzenia Miasta Krzywej Wieży i Frankensteina.

Wizyta przebiegała w bardzo przyjaznej atmosferze, dlatego też liczymy na dalszą wymianę doświadczeń oraz realizację wspólnych przedsięwzięć.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.