ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Włącz się w opracowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej

09.02.2016
Gmina Ząbkowice Śląskie przystąpiła do opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej. Przygotowanie dokumentu pozwoli zaplanować działania na najbliższe lata na rzecz ochrony i poprawy jakości powietrza w naszej gminie. Zapraszamy mieszkańców i przedsiębiorców do wypełnienia ankiety inwentaryzującej emisję.

W przyszłości dzięki posiadanemu opracowaniu gmina będzie mogła uzyskać dofinansowanie na działania zmierzające do osiągnięcia celów pakietu klimatyczno-energetycznego Europy (np. na działania termomodernizacyjne dla budynków użyteczności publicznej, czy dofinansowanie montażu kolektorów słonecznych dla budynków mieszkalnych). Tym samym każdy, kto będzie chciał uzyskać dofinansowanie na termodernizację budynków czy wymianę centralnego ogrzewania, to taka iwnestycja będze musiał być wpisana do Planu Gospodarki Niskoemisyjnej.

Głównym zamierzeniem Planu jest przyczynienie się do osiągnięcia celów określonych w pakiecie klimatyczno-energetycznym do roku 2020, tj.:

  • redukcji emisji gazów cieplarnianych,
  • zwiększenia udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, 
  • redukcji zużycia energii finalnej, co ma zostać zrealizowane poprzez zwiększenie efektywności energetycznej,
  • poprawy jakości powietrza.

W związku z powyższym, zwracamy się z prośbą do mieszkańców i przedsiębiorców o wypełnienie ankiety inwentaryzującej emisję. Uzyskane informacje są niezbędne do zaplanowania realnych działań na terenie naszej gminy. Zebrane dane analizowane będą jedynie zbiorczo, przez uprawnione osoby z zachowaniem zasad poufności.

Każdy mieszkaniec wypełniając ankietę bierze aktywny udział w przygotowaniu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej i ma wpływ na jego kształt. Ankietę można wypełnić i od razu przesłać on-line, korzystając z poniższych linków:

Ankietę można również pobrać w postaci pliku, wypełnić w edytorze tekstu lub wydrukować i wypełnić papierowo. Poniżej linki do plików:

Wypełniony plik można przesłać na adres e-mail: pgn@atgroupsa.pl  

Wersję papierową należy dostarczyć do Urzędu Gminy w Ząbkowicach Śląskich lub przesłać skanem na adres e-mail: pgn@atgroupsa.pl.

 

Pełna treść dokumentu: Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Ząbkowice Śląskie: www.atgroupsa.pl/pgn/zabkowiceslaskie/pgn.pdf

 

Opracowanie dokumentów zostało zlecone firmie AT GROUP S.A. z siedzibą w Krupskim Młynie.

Osoby do kontaktu:

Katarzyna Budzisz, Tel. 785 708 808

Łukasz Mazanek, Tel. 693 551 490

 

Informacje uzyskają Państwo również u pracowników Urzędu Miejskiego:

Katarzyna Szady, pokój nr 31, Tel. (74) 8-165-358

Danuta Wyskwarska, pokój nr 30, Tel. (74) 8-165-347

Justyna Kijak, pokój nr 18, tel. (74) 8-165-367

 

Prosimy o przekazywanie ankiet najpóźniej do dnia 21.02.2016 roku.

Dziękujemy!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.