ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Wmurowanie Kamienia Węgielnego pod budowę ząbkowickiego Krytego Basenu

14.05.2018
Budowa Krytego Basenu w Ząbkowicach Śląskich postępuje zgodnie z przyjętym harmonogramem. Dziś odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę krytego basenu. W uroczystości oprócz Burmistrza Ząbkowic Śląskich Marcina Orzeszka udział wzięło wielu znamienitych gości, m.in. Posłanka na Sejm RP Monika Wielichowska, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Iwona Krawczyk, biskup diecezji świdnickiej Ignacy Dec, radni sejmiku województwa, radni powiatowi ze Starostą Ząbkowickim Romanem Festerem oraz gminni z Przewodniczącym Andrzejem Dominikiem na czele a także przedstawiciele ząbkowickich szkół i instytucji.

Uroczystość prowadzona przez Wojciecha Siewruka rozpoczęła się od przywitania gości i przemówienia burmistrza Marcina Orzeszka, który podkreślił wagę i znaczenie tej inwestycji dla rozwoju Gminy Ząbkowice Śląskie oraz podziękował radnym rady miejskiej, którzy głosowali za jej przeprowadzaniem. Przypomniał również, że ta największa w najnowszej historii Gminy Ząbkowice Śląskie inwestycja oczekiwana jest przez mieszkańców już od lat ’70. Głos zabrali także m.in. Posłanka Monika Wielichowska, Marszałek Województwa Cezary Przybylski, Wicemarszałek Iwona Krawczyk, Starosta Ząbkowicki Roman Fester.

Następną częścią było podpisanie przez zaproszonych gości i przedstawicieli ząbkowickich szkół Aktu Erekcyjnego, który wraz z gazetą ogólnopolską, gazetą lokalną , banknotem 10zł, monetą 2 zł oraz pamiątkowym denarem ząbkowickim umieszczony w specjalnej tubie i zamurowany w kamieniu węgielnym.  Na koniec biskup diecezji świdnickiej Ignacy Dec dokonał poświęcenia kamienia węgielnego i placu budowy.

Budowa Krytego Basenu w Ząbkowicach Śląskich jest największą inwestycją w najnowszej historii gminy. Jej wartość opiewa na ponad 18 mln złotych, z czego dofinansowania zewnętrzne z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki wynoszą ponad 4,5 mln zł. Samorząd Gminy Ząbkowice Śląskie zapowiada jednak, że nie są to ostatnie pozyskane na ten cel środki zewnętrzne

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.