ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Wsparcie finansowe na założenie 170 nowych firm w Gminie Ząbkowice Śląskie

24.10.2016
Od października 2016 roku m. in. na terenie Gminy Ząbkowice trwa rekrutacja osób do projektu współfinansowanego przez Unię Europejską. W ramach działania mieszkańcom oferowane jest bezzwrotne wsparcie finansowe na założenie własnej działalności gospodarczej w kwocie do 45 571,98 zł.

Projekt realizowany jest przez Sudecki Instytut Rozwoju Regionalnego przy współpracy Gminą Ząbkowice Śląskie. „Nasze działania skierowane są do bezrobotnych i niepracujących mieszkańców Gminy Ząbkowice Śląskie po 30 roku życia, którzy chcą zostać przedsiębiorcami. Oferujemy bezzwrotne wsparcie finansowe w wysokości do 45 571,98 zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Chętnych mieszkańców zapraszamy do kontaktu z naszym biurem pod nr telefonu 74 660 62 72 lub biurem Wsparcia Przedsiębiorczości w Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śląskich nr tel. 74 81 65 346” - zachęca Joanna Drapała Prezes Sudeckiego Instytutu Rozwoju Regionalnego.

Celem projektu jest zwiększenie aktywności zawodowej osób znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, pozostających bez zatrudnienia poprzez tworzenie nowych i trwałych miejsc pracy oraz zwiększenie motywacji do działania i zaufania we własne siły.  Wsparcie to daje szansę na założenie własnego biznesu i uzyskanie bezzwrotnej pomocy finansowej. Na terenie m. in. Gminy Ząbkowice Śląskie może powstać 170 nowych firm -  zachęcam do udziału w projekcie”- mówi Marcin Orzeszek Burmistrz Ząbkowic Śląskich.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.