ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Wspieraj ząbkowickie rodziny - zostań partnerem Karty Ząbkowickiej Rodziny

22.04.2016
Gmina Ząbkowice Śląskie od maja 2013 roku realizuje program pn. „Karta Ząbkowickiej Rodziny” – będący wyrazem szacunku i uznania dla znaczenia wykonywanej pracy przez rodziców, zwłaszcza rodziców w rodzinach wielodzietnych. Zachęcamy wszystkich przedsiębiorców i instytucje działające na terenie naszej gminy do dołączenia do programu – razem wspierajmy rodziny wielodzietne w naszej gminie.

Program Ząbkowicka Rodzina oferuje pakiet zniżek w opłatach za korzystanie z oferty instytucji kultury, sportu, rekreacji i turystyki oraz zniżki na zakup produktów i usług lokalnych przedsiębiorców.

Program, który koordynuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich skierowany jest do rodzin wielodzietnych, w tym zastępczych, które mieszkają lub są zameldowane na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie i mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci w wieku do 18 lub 24 lat - w zależności od kontynuacji nauki.

 

Karta umożliwia członkom rodzin wielodzietnych korzystanie ze zniżek oferowanych przez podmioty publiczne z Gminy, które przystąpiły do programu:

1. Optyk Marek Urbaś, ul. Kościuszki 3, Ząbkowice Śl. ;

2. Kancelaria Radcy Prawnego Paweł Sobieralski, Rynek 40, Ząbkowice Śl.;

3. Sklep GLADIAS Małgorzata Baszczyj, Rynek 41, Ząbkowice Śl.;

4. Sklep Moda dla Ciebie Halina Różańska, ul. Grunwaldzka 38, Ząbkowice Śl.;

5. Foto Bajka Tomasz Kowalski, Rynek 2, Ząbkowice Śl.;

6. Sklep RTV AGD ELDOM  Elżbieta Przepiórka, ul. 1 Maja 5, Ząbkowice Śl.;

7. ZPHU Machnik Marek Przedszkole Niepubliczne „Skaczące Nutki”, Olbrachcice Wielkie 113;

8. Ząbkowicki Ośrodek Kultury, Rynek 24, Ząbkowice Śl.;

9. Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Kusocińskiego 15, Hala Słoneczna, ul. Powstańców Warszawy 7, Ząbkowice Śl.;

10. Izba Pamiątek Regionalnych. Laboratorium Frankensteina, Krzywa Wieża, Ruiny Zamku.

11. MDF Auto Salon FIATA Mariusz Łącz, ul. Partyzantów 1, Ząbkowice Śl.;

12. superubezpieczenia.pl Internetowe Biuro Ubezpieczeń Paweł Racławski,   ul. Sienkiewicza 6/1A, Zielona Góra;

13. „Podwodny Świat” Julia Borowiec, ul. 1 Maja 7, Ząbkowice Śl.;

14. P.U.H. Ryszard Szczerkowski Lokal „Pod Bykiem”, ul. Daleka 5, Ząbkowice Śl.;

 

 

Wniosek, który uprawnia do otrzymania karty „Ząbkowicka Rodzina” oraz formularz zgłoszenia podmiotu do udziału w Programie  można złożyć w Sekretariacie Ośrodka Pomocy Społecznej, Ząbkowice Śląskie Osiedle. XX-lecia 52 (pokój nr 2) lub w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich, ul. 1 Maja 15.

formularz-zabkowicka-rodzina.pdf
wniosek-o-wydanie-karty-zabkowicka-rodzina.pdf

Zachęcamy również Naszych lokalnych Przedsiębiorców do włączenia się do rządowego programu „Karta Dużej Rodziny”, który oferuje system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych . Jej posiadacze mają możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych czy księgarni na terenie całego kraju. Posiadanie Karty ułatwia więc dużym rodzinom dostęp do rekreacji oraz obniża koszty codziennego życia. 

 

Korzyści dla firm i instytucji z włączenia się do programu:

  • współtworzenie pierwszego ogólnopolskiego programu skierowanego do dużych rodzin
  • możliwość posługiwania się znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”
  • zwiększenie rozpoznawalności i zainteresowania ofertą firmy/instytucji
  • realizacja polityki społecznej odpowiedzialności biznesu.

 

Więcej informacji pod adresem:

https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/zostan-partnerem-karty-duzej-rodziny

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.