ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Wspieramy organizacje pozarządowe

11.09.2018
Na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie działa wiele stowarzyszeń, klubów sportowych, fundacji i innych organizacji działających na rzecz dzieci, młodzieży, seniorów i osób niepełnosprawnych. Burmistrz Marcin Orzeszek jest bardzo pozytywnie nastawiony do ich działalności, dlatego też gmina wspiera finansowo te podmioty tak w ramach programów całorocznych jak i mniejszych projektów, realizowanych w ciągu roku (np. organizacja turniejów sportowych dla dzieci, gali sportów walki czy programy skierowane do seniorów). Taka pomoc jest często niezbędna, aby osoby, które nie uzyskują ze swojej działalności społecznej żadnych pieniędzy, mogły skutecznie działać na rzecz mieszkańców naszej gminy i realizować postawione danej organizacji cele statutowe.

W tym roku z budżetu gminy na ten cel przeznaczono łącznie już kwotę 765 658,54 zł, a jeszcze kilka projektów przed nami.  

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.