ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Wspomnienia o Jonaszu Kofcie w kawiarni ZOK-u

26.03.2012
W piątek 23 marca odbyło się liryczno-muzyczne spotkanie z twórczością Jonasza Kofty zorganizowane przez Koło Przyjaciół Biblioteki Pedagogicznej "LIBRA" oraz Ząbkowicki Ośrodek Kultury.

W klimatycznej scenerii kawiarni, wspomnienia o niezwykłym twórcy, przekazywane były poprzez krótkie gawędy prowadzących: Elżbiety M. Horowskiej i Jacka Kłopockiego a także piosenki z "krainy łagodności" wykonywane przez: Roksanę Pocik, Klaudię Cycoń, Sylwię Cembrowską, Julię Piasecką z Andrzejem Wiśniewskim, Jadwigę Adamską, Edytę Lisowską oraz zespół Electric Life.

Jonasz Kofta był jednym z największych poetów polskiej piosenki. wymienianym obok Agnieszki Osieckiej czy Wojciecha Młynarskiego. Wiele jego tekstów stało się przebojami, np. "Śpiewać każdy może", "Pamiętajcie o ogrodach", "Kwiat jednej nocy", "Wakacje z blondynką", "Samba przed rozstaniem".

Zdjęcia: UM Ząbkowice Śląskie oraz Dominik Fester

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.