ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

WYBORY SAMORZĄDOWE 2024: SPRAWDŹ, CZY JESTEŚ W CENTRALNYM REJESTRZE WYBORCÓW

14.03.2024
Uwaga! Wybory samorządowe stanowią wyjątek. W spisie wyborców mogą zostać umieszczone tylko te osoby, które są na stałe zameldowane na obszarze naszej gminy.

W przypadku czasowego zameldowania nie zostaniesz automatycznie dopisany do spisu wyborców. Wówczas musisz dopisać się do niego składając wniosek do Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich o dopisanie do Centralnego Rejestru Wyborców Gminy Ząbkowice Śląskie.

Wraz z wnioskiem należy przedstawić dokumenty potwierdzające fakt zamieszkania w naszej gminie.

Są to m.in.:

  • oświadczenia właściciela lokalu,
  • umowa najmu/użyczenia lokalu,
  • jeśli  podatki płacone są w US w Ząbkowicach Śląskich - pierwsza strona zeznania podatkowego PIT z potwierdzeniem złożenia go w Urzędzie Skarbowym (pieczątka wpływu do US lub potwierdzenie nadania na poczcie lub Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UPO) – jeśli  PIT złożony został przez internet), adres zamieszkania wskazany w PIT, teren gminy Ząbkowice Śląskie,
  • rachunek za media (gaz, prąd, internet, telefon, telewizję kablową itp.) wystawiony na  dane wnioskodawcy i adres lokalu na terenie gminy,
  • umowa na media (gaz, prąd, internet, telefon, telewizję kablową itp.) zawarta z  wnioskodawcą i zawierająca adres lokalu na terenie gminy,
  • umowa lub rachunek na usługę nie związaną bezpośrednio z lokalem np. abonament na telefon komórkowy, zawierający  dane wnioskodawcy oraz adres lokalu na terenie gminy.

Decyzja o ujęciu lub odmowie w rejestrze wyborców wydawana jest w terminie 5 dni roboczych od złożenia wniosku, po przeprowadzeniu postępowania mającego na celu potwierdzenie faktu zamieszkania na terenie gminy. Dlatego nie polecamy czekać do ostatniej chwili.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.