ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

X Jubileuszowy Festyn Odpustowy w Zwróconej

09.07.2012
Tradycyjne uroczystości odpustowe po raz dziesiąty uświetniły lipcowe dni mieszkańcom Zwróconej. W sobotę na placu przy Kościele Piotra i Pawła było kolorowo i gwarno – bawiły się dzieci i dorośli, zabawa plenerowa trwała do późnych godzin nocnych.

Uroczystości odpustowe rozpoczęły się o godz. 13:00 uroczystą mszą świętą w Kościele p. w. św. Piotra i Pawła w Zwróconej, podczas której wszystkich mieszkańców oraz gości przywitał proboszcz parafii ks. Krzysztof Ziobrowski.

Po mszy zakończonej procesją plac przy kościele wypełnił się stoiskami z pysznymi, swojskimi potrawami. Każdy mógł wziąć udział w loterii fantowej. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych – dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w zabawach, grach i konkursach przygotowanych przez Ząbkowicki Ośrodek Kultury. Nawet ulewny deszcz nie zdołał popsuć nastrojów. W godzinach wieczornych odbyła się zabawa taneczna dla dorosłych.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.