ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

XIV WEEKEND Z FRANKENSTEINEM 31.08-02.09.2012

31.08.2012
Zapraszamy serdecznie całe rodziny do wspólnej zabawy! Poczuj ducha epoki średniowiecza - oglądnij i przeżyj historyczną bitwę jaka rozegrała się w 1335 roku w Ząbkowicach Śląskich. Będzie doskonała muzyka, zespół IRA, piosenki z musicalu "Frankenstein", mocne i łagodne brzmienie muzyki, kino letnie na rynku, konkursy, gry i zabawy, wystawa "Retro Frankenstein", wyrzeźbimy dr'a Frankensteina a do tego nocne zwiedzanie Krzywej Wieży z lampionami i najstraszniejszy dom na Dolnym Śląsku znów będzie czekał na śmiałków mocnych wrażeń.

 

XIV WEEKEND Z FRANKENSTEINEM

W piątkowy wieczór (31 sierpnia) imprezę zainauguruje odsłona KINA LETNIEGO DR'a FRANKENSTEINA. Na ząbkowickim rynku obejrzymy dwa filmy:

"Sherlock Holmes: Gra Cieni"  (poniżej trailer filmu) - Akcja rozgrywa się rok po wydarzeniach z pierwszego filmu, w 1891 roku. Genialny detektyw Sherlock Holmes (Robert Downey Jr.) i jego oddany przyjaciel Dr John Watson (Jude Law) ponownie łączą swoje siły by pokonać największego złoczyńcę świata - Profesora Moriarty (Jared Harris).

 

"Koszmar z Ulicy Wiązów" - Grupa nastolatków jest prześladowana przez Freddy’ego Kruegera - potwornie oszpeconego zabójcę, który poluje na swoje ofiary podczas snu. Dopóki młodzi ludzie czuwają, mogą siebie ochronić. Gdy zasną - nie ma dla nich ratunku…

W sobotni poranek uczcimy rocznicę wybuchu II Wojny Światowej i złożymy kwiaty pod Pomnikiem Poległym za Ojczyznę. Następnie, aż do wieczora miasto opanują rycerze i średniowieczne klimaty: rozpocznie się jarmark średniowieczny, zobaczymy przemarsz bractw rycerskich, turniej rycerski i łuczniczy oraz koncert muzyki dawnej. Wieczorem punkt kulminacyjny: rekonstrukcja polsko-czeskiej, historycznej bitwy jaka rozegrała się w Ząbkowicach Śląskich w 1335 roku!

Gdy bitewny kurz opadnie, ranni i zabici zostaną policzeni..."na polu bitwy" pozostaną BATSTAB, MUSIC 4EST oraz gwiazda wieczoru IRA! Po koncertach bawimy się w tanecznych rytmach pod gwiazdami.

IRA

IRA - polski zespół rockowy założony na początku lat 80. IRA to jeden z najpopularniejszych i najbardziej "kasowych" polskich zespołów grających łagodniejszą odmianę heavy metalu pierwszej połowy lat 90, mający na koncie trzy złote płyty i jedną platynową. Krążki Mój dom, 1993 rok oraz koncertowy IRA Live osiągnęły nakład sięgający wielu tysięcy egzemplarzy, co pozwoliło grupie błyskawicznie awansować do czołówki polskiego rocka. W maju 1994 roku zespół jako jedyny spośród setki polskich zespołów rockowych został wybrany do supportowania Aerosmith. Grupa jak do tej pory sprzedała ponad 2 mln płyt w całej Polsce.

http://ira.art.pl/


BATSTAB

BatstaB, inaczej Trupa spod Ciemnej Gwiazdy, to jedyny w Polsce zespół wykonujący muzykę coffin rock (mieszanka rocka, punka, metalu z industrialem i dużą dawką czarnego humoru) - to cztery niesamowite straszydła, których celem jest, oczywiście, panowanie nad światem, przynajmniej muzyczne! BatstaB znany jest nie tylko z muzyki ale i wyjątkowej oprawy koncertów - dla nich Halloween trwa cały rok!


MUSIC 4EST
Grają razem od maja 2010 roku. Ich celem jest świetnie się bawić oraz sprawić by publika dobrze się bawiła. Współpracują stale z Niemczańskim Ośrodkiem Kultury. Skład zespołu to : Kacper "Repcak" Buszta, Wojciech "Niemczas" Niemczykowski, Marcin "Marcinek" Grzywa, Adam "Sowa" Niemczykowski, Marcin "Wudar" Włudarczyk.

Przykładowy utwór dostępny tutaj:
http://www.facebook.com/pages/Music-4est-Sowa-Marcinek-Niemczas-Repcak/156293844395336?sk=videos

 

NAJSTRASZNIEJSZY DOM NA DOLNYM ŚLĄSKU I ZWIEDZANIE KRZYWEJ WIEŻY NOCĄ Z LAMPIONAMI!

Już w pierwszy dzień września Dwór Kaufunga znów ożyje...czy odważysz się przekroczyć próg najstraszniejszego domu na Dolnym Śląsku? Nawiedzony Dom mieści się w Izbie Pamiątek Regionalnych przy ulicy Krzywej. Przez dwa dni aktorzy z Teatru Prawdziwego przeistoczą się w upiory, strachy, zjawy i widma, które dostarczą wielu niesamowitych przeżyć i pozytywnych emocji... Nawiedzony dom otwarty będzie w sobotę (1 września) od godziny 13:00 do 24:00 i niedzielę (2 września) od godziny 13:00 do 22:00. Bilet wstępu do Nawiedzonego Domu, gdzie atrakcje są gwarantowane to koszt 5 złotych. Serdecznie zapraszamy!

Ale Weekend z Frankensteinem to nie tylko groza. Niezwykłą atrakcją będzie możliwość wejścia po 139 schodach na szczyt Krzywej Wieży z lampionami nocą. Nocne zwiedzanie z lampionami będzie możliwe 31 sierpnia (piątek) i 1 września (sobota) od godz. 10:00 do 24:00, w niedzielę 2 września w godzinach 10:00 - 22:00. Cena za niezapomniany widok jaki czeka zwiedzających to 2 zł za bilet ulgowy oraz 4 zł za bilet normalny. W Krzywej Wieży obejrzymy także niesamowitą wystawę fotograficzną "RETRO FRANKENSTEIN".

NAWIEDZONY DOM I KRZYWA WIEŻA NOCĄ
Podczas święta Krzywej Wieży w lipcu wyrzeźbiliśmy z drewna Krzywą Wieżę. Teraz czas na postać dr'a Frankensteina! Żmudne ciosanie balów drzewa rozpocznie się w niedzielę 2 września o godz. 10:00. Serdecznie zapraszamy na planty zamkowe! Następne godziny przyniosą atrakcje takie jak: konkursy i zabawy sportowe, quiz "Historia dr'a Frankensteina i Ząbkowic Śląskich", występy lokalnych zespołów. Niesamowitym przeżyciem będą przerażające i dowcipne piosenki z musicalu "Frankenstein". Aktorów Teatru Muzycznego CAPITOL z Wrocławia zobaczymy od godz. 16:00! Poniżej znajdują się filmiki z konferencji prasowa Teatru Muzycznego CAPITOL z Wrocławia na ząbkowickim zamku.

 

Wieczór wypełnią koncerty i dyskoteka pod gwiazdami. Wystąpią THE COLONIST, Q.Q KLAN oraz LION VIBRATIONS.

THE COLONIST
to pięcioosobowy zespół muzyczny założony w 2009 roku, pochodzący z Ząbkowic Śląskich, ale związany na co dzień także z Wrocławiem. Tematem przewodnim jest alternatywny rock wzbogacony o wpływy z różnych nurtów muzycznych, takich jak rock progresywny czy jazz. Do największych sukcesów kapeli należy m.in. udział w elitarnych warsztatach Coke Live Festiwal, kwalifikacja do finału Sceny Machiny (gdzie zyskał uznanie Piotra Metza - redaktora naczelne miesięcznika Machina.), finał ogólnopolskiego przeglądu kapel rockowych Pazur Festiwal i podium konkursu T-Mobile Zrób Głośniej . Zespół rozpocznie na wiosnę ogólnopolską trasę koncertową i już teraz w kalendarzu ma zaplanowanych kilkanaście koncertów w całej Polsce.


Q.Q KLAN

Zespół powstał pod koniec 2006 r w Piławie Górnej z inicjatywy Wiesława  Zarazińskiego i Roberta Niedźwieckiego. W lutym 2007r do składu dołączył perkusista Mariusz Kukułka i od tamtej pory zaczęły się regularne próby. Po uporczywych poszukiwaniach rolę wokalisty przejął stary znajomy Łukasz Marecki. Zespół określa swój styl jako ciężki ale melodyjny rock-metal. Zespół zagrał od tamtej pory parę fajnych koncertów m in. we Wrocławskim MADNESSIE(wraz z  Al Tracino i Lords), Mieroszowie oraz organizując własne koncerty i imprezy jak bardzo miło przyjęty ROCK na Rolnej w Bielawie. Obecnie zespół jest w trakcie kończenia materiału na debiutancką płytę.
Skład zespołu tworzą ludzie grający wcześniej w innych znanych lokalnie i ogólnopolsko kapelach:
Wiesław Zaraziński (BLOODY BUTCHER,SMAK PANIKI,STAMTHOND) – gitara
Robert  Niedźwiecki (STAMTHOND) – bas
Mariusz Kukułka (THE STUPIDS,DUŃSKI SPRZEDAWCA SARDYNEK) – bębny
Łukasz Marecki (STUBBORN,STAMTHOND, obecnie też FACE OF REALITY) – wokal


LION VIBRATIONS

LION VIBRATIONS - grupa powstała w 1997 roku i przez pierwsze lata funkcjonowała pod szyldem Zgroza. Ten okres w historii zespołu udokumentowany został trzema albumami, natomiast płyta Dub 4U stała się łącznikiem między tradycją a nowym wizerunkiem, który przyjął nazwę Lion Vibrations. Eksperymenty z różnymi odmianami reggae doprowadziły do wytworzenia swoistego stylu mieszczącego się w brzmieniu roots i dub, ale otwarte głowy muzyków sprawiły, ze w kompozycjach grupy słyszalne są również wpływy jazzu.

http://www.lionvibrations.pl/
http://www.myspace.com/lionvibrationsZgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.