ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

XVI Dolnośląski Festiwal Nauki w Ząbkowicach Śląskich

16.10.2013
W ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w Ząbkowicach Śląskich od 16 do 18 października odbywają się ciekawe wykłady, dyskusje z uczonymi, warsztaty badawcze przyrodników, lekarzy, inżynierów, humanistów i artystów. Tematem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu jest "Nauka obywatelem Europy" , który nawiązuje do Europejskiego Roku Obywateli. Historia, współczesność i przyszłość Europy są bardzo silnie związane z nauką, co pozwala nazywać ją obywatelem Europy.

Obecny na otwarciu festiwalu w Ząbkowickim Ośrodku Kultury - Marcin Orzeszek Burmistrz Ząbkowic Śląskich podziękował organizatorom a w szczególności Koordynatorowi Dolnośląskiego Festiwalu Nauki  doktorowi  hab. Kazimierzowi Orzechowskiemu prof. Uniwersytetu Wrocławskiego, nauczycielom i dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Zawodowych w Ząbkowicach Śląskich.  Zgromadzonej i uczestniczącej w cyklu wykładów młodzieży życzył odkrywania pasji, rozwijania talentów i motywacji do nauki.

Dolnośląski Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową organizowaną co roku we wrześniu (edycja stacjonarna) i październiku (sesje wyjazdowe w Ząbkowicach Śląskich, Legnicy, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Bystrzycy Kłodzkiej, Zgorzelcu, Głogowie, oraz  Dzierżoniowie) przez wyższe uczelnie Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane. Jest adresowany do wszystkich interesujących się nauką, kulturą, sztuką, ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata.

W Ząbkowicach Śląskich będzie można wysłuchać takich wykładów jak: „Rajd samochodowy od kuchni”, „Wróg mojego wroga, czyli wirusy w służbie człowieka”, „600-lecie Krzywej Wieży w Ząbkowicach Śląskich”, „Tajemnice laboratoriów medycyny sądowej”, „Ona i on, czyli o sygnalizacji atrakcyjności fizycznej w świecie człowieka”, Co by pszczoła powiedziała, gdyby mówić mogła?, „Przychodzi mleczarz do tokarki...” – czyli o projektowaniu dróg w fabrykach” oraz wiele innych.

Program wykładów dostępny tutaj

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.