ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

XVIII Weekend z Frankensteinem

05.08.2016
Przed nami „ Weekend z Frankensteinem” pełen niespodzianek! Na plantach zamkowych wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej: DŻEM, LUXTORPEDA, HOPE, OBERSCHLESIEN, AFRO MYSTIC & MR CHAIN, CLOCK MACHINE, VINTAGE

W piątek 26.08.2016 o godzinie 18.30 pierwszy koncert zagra poznański zespół HOPE, który zajął 2. miejsce w 10 edycji Must Be The Music gdzie dodatkowo został wyróżniony nagrodą specjalną.
Zespół ma za sobą trzykrotny występ na Przystanku Woodstock, support przed Limp Bizkit, Ice-T z Body Count i Suicidal Tendenciess, trasę po Rosji i Szwajcarii oraz album wydany w 2010 roku w Japoni i w 2014 w Polsce.

POSŁUCHAJ

 

O godzinie 20.00 ponownie na ząbkowickiej scenie wystąpi zespół OBERSCHLESIEN grający muzykę industrialną przy wykorzystaniu tekstów w gwarze śląskiej. To muzyka, którą fachowcy z branży i dziennikarze, mający okazje zapoznać się z materiałem, od razu porównali do legendarnej niemieckiej grupy Rammstein. I to porównanie nie jest przypadkowe – Rammstein podbił świat śpiewając po niemiecku, śląska gwara jak się okazuje, również znakomicie odnajduje się w tego typu muzyce.
Zespól Oberschlesien tworzą doświadczeni muzycy, którzy projekt traktują niezwykle starannie. Stąd też utwory, które znajdują się na debiutanckiej płycie są dopracowane do perfekcji.

POSŁUCHAJ

O  21.30 na scenie wystąpi LUXTORPEDA polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Powstała w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Freidricha, który do współpracy zaprosił: gitarzystę Roberta Drążka, basistę Krzysztofa Kmiecika oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka. W 2011 roku skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel .
Debiutancki album LUXTORPEDA miał swoją premierę w maju 2011 roku.

POSŁUCHAJ

Na zakończenie piątkowych atrakcji muzycznych o godzinie 23.00 wystąpi duet DJ-ów Afro Mystic i Mr. Chain powstały w połowie 2014 roku. W swoich setach łączą ze sobą brzmienia z pogranicza takich gatunków jak dubstep, trap oraz drum and base. Podczas występów live charakteryzują się profesjonalizmem oraz olbrzymią dawką charyzmy. Co ciekawe, występują w maskach na wzór zespołów rockowych i co zasługuje na wzmiankę - preferują aktywne granie poprzez kontakt z publicznością.


POSŁUCHAJ

27 sierpnia o 18.30 sobotni wieczór otworzy zespół CLOCK MACHINE. Grupa muzyczna grająca tradycyjnego rocka z lekką domieszką funku , wyróżnia się charakterystycznym wokalem Igora Walaszka. Ich inspiracje muzyczne to między innymi: Jack White, Rage  Against the Machine, Red Hot Chilli Peppers jak i grunge’owa scena Seattle lat dziewięćdziesiątych.

POSŁUCHAJ

0 20.00 wystąpi zespół VINTAGE powstały na początku 2005 roku z inicjatywy Krzysztofa
Wałeckiego – charyzmatycznego wokalisty, gitarzysty, kompozytora iautora tekstów, współpracującego niegdyś z wieloma gwiazdami polskiejsceny muzycznej, m. in. z Oddziałem Zamkniętym jako wokalista (lata 1995 – 2000r).


POSŁUCHAJ

Ostatnią gwiazdą sobotniego wieczoru będzie zespół DŻEM. Mówi się o nich „polscy Rolling Stonesi”... I faktycznie – coś w tym jest. Choćby ze względu na źródła muzyki, żonglowanie stylami, konsekwencje. Ze względu na staż, pod względem którego coraz mniej mają równych. Ze względu na nie harcerski tryb życia oczywiście też. No i ze względu na skomplikowane, nie wolne od dramatów dzieje...

POSŁUCHAJ


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.