ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Startuje Weekend z Frankensteinem! – zapraszamy na weekend pełen dobrej zabawy!

26.08.2016
Po raz osiemnasty WEEKEND Z FRANKENSTEINEM uatrakcyjni zakończenie wakacji – 25-27 sierpnia zapraszamy do Ząbkowic Śląskich na planty zamkowe oraz rynek. Na zamkowej scenie wystąpią m.in. Dżem, Luxtorpeda, Oberschlesien, Hope, Vintage, Clock Machine. Jak co roku nie zabraknie doskonałej rozrywki dla dzieci, młodzieży i dorosłych: w programie taniec z ogniem, kino grozy, laboratorium czerpania papieru, strasznie wielkie bańki duchy, parada potworów, pokaz sztuki katowskiej, taniec sabat czarownic, piekielny pokaz kulinarny z Dariuszem Gnatowskim, warsztaty plastyczne dla dzieci, strasznie złoty pociąg. Ponadto tradycyjnie zapraszamy na nocne zwiedzanie Krzywej Wieży, Zamku i Nawiedzonego Domu - najstraszniejszego domu strachów na Dolnym Śląsku. Również w tych dniach dostępny będzie do północy Escape room – Komnata Tajemnic.

Imprezę zainauguruje ząbkowicka grupa Fireshow „LUMINIS” prezentując niezwykły taniec z ogniem - pokaz odbędzie się na plantach zamkowych 25 sierpnia 2016 o godz. 20:45.OBEJRZYJ

 

Kolejnych emocji dostarczy kino grozy - miłośników horrorów zapraszamy na planty zamkowe od godz. 21.00 na projekcję filmów „Opętani” i „Ostatni Egzorcyzm”. Co stanie się z grupą ocalałych od zarażenia zabójczym wirusem ludzi? – „Opętani” to fabuła tylko dla widzów o mocnych nerwach. Druga projekcja to mrożąca krew w żyłach opowieść o egzorcyzmach pastora, który zostaje wezwany na niewielką farmę w Luizjanie do młodej dziewczyny o imieniu Nell. Pastor zabiera ze sobą kamerę video i postanawia uwiecznić swój ostatni egzorcyzm… jednak będzie musiał sięgnąć w głąb swojej znikającej wiary, aby ocalić dziewczynę i samego siebie. By spędzić filmowy wieczór na świeżym powietrzu możliwie komfortowo, proponujemy zaopatrzyć się w ciepły kocyk bądź śpiwór.

Wspaniałą atrakcją będą warsztaty czerpania papieru dedykowane najmłodszym. Podczas zajęć mali odkrywcy zapoznają się z dawną sztuką wytwarzania papieru, zrozumieją w jaki sposób ludzie go wynaleźli. W ramach warsztatów przewidziane są dodatkowe niespodzianki – zapraszamy na ulicę Św. Wojciecha w piątek od godziny 12:00.

Jak co roku odbędzie się  happening pt. „Namalujmy Frankensteina”, na którym dzieci będą mogły popisać się swoim talentem plastycznym i wyobraźnią. Zajęcia odbędą się w piątek i sobotę na Rynku w godzinach od godziny12:00.

Dedykowany dzieciom będzie także pokaz tworzenia strasznie wielkich baniek duchów. Ta prosta zabawa jest uwielbiana zarówno przez dzieci jak i dorosłych, dlatego zapraszamy  całe rodziny do wspólnej zabawy w piątek i sobotę od godziny12:00 na ulicę Św. Wojciecha.

W tegorocznej edycji wydarzenia nie zabraknie nowości – Strasznie Złoty Pociąg, w którym  na każdego  będzie czekać potworna niespodzianka, zabierze w trasę wszystkich spragnionych wrażeń. Trasa pociągu: Rynek (obok optyka)- Krzywa Wieża (ul. Armii Krajowej)-Zamek (ul. Armii Krajowej)-Pomnik (pl. Jana Pawła II). W piątek od godziny 15:00 do 18:00, w sobotę od godziny 13:00 do18:00.

Najmłodsi będą mogli również własnoręcznie wykonać dekoracje z wiórków drewna osikowego. Jest to unikalna tradycja tworzenia dekoracji. Rękodzieło jest bardzo ciekawą formą edukacji, przede wszystkim rozwija zręczności manualne, ale także pobudza wyobraźnię, Warsztaty odbędą się w sobotę od godziny 13:00 na ulicy Św. Wojciecha.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz  przybyłych gości do przebrania się w przerażające potwory i zjawy, które w sobotę między godziną 17:30,  a 18:00 przemaszerują w PARADZIE POTWORÓW przez Rynek w kierunku Zamku. Za najbardziej przerażające i najciekawsze stroje zostaną przyznane nagrody-niespodzianki! Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zapoznanie się z regulaminem oraz wypełnienie karty zgłoszeń i dostarczenie jej w dniu parady w godzinach 17:00 – 17:30 na rynek.
KARTA ZGŁOSZEŃ - POBIERZ
REGULAMIN KONKURSU - POBIERZ

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w tym samym dniu o godzinie 19:45 ze sceny na plantach zamkowych.

 

Dreszczyku emocji podczas weekendu dodadzą pokazy sztuki katowskiej. Kat Jurko w sobotę od godz. 13:00 do godz.16:00 na Rynku będzie demonstrował narzędzia kar i tortur, jakie były stosowane przez ówczesnych katów w Europie na przestrzeni wieków XIII-XVIII. Będzie można zobaczyć je na własne oczy, dotknąć, poczuć i wszystkie wypróbować!

Kulinarny pokaz przygotuje dla Was Dariusz Gnatowski - znany i lubiany aktor wcielający się w rolę Boczka w serialu „Świat według Kiepskich”, który pasjonuje się gotowaniem. Okazja do posmakowania jego piekielnych potraw już w sobotę pod Krzywą Wieżą od godz. 13:00 do godz.18:00. 

W sobotnie popołudnie w Ząbkowicach Śląskich odbędzie się sabat czarownic, na którym wiedźmy zatańczą swój pokazowy numer. Występ będzie można zobaczyć na ulicy Św. Wojciecha o godzinie 17:00.

Dla miłośników biegania w sobotę o godzinie 11:00 startuje III „10 Ząbkowicka”- bieg na 10 km, którego trasa w tym roku otrzymała atest  Polskiego Związku Lekkiej Atletyki „Atest Trasy Biegu Ulicznego”. Oznacza to, iż „nasza dyszka” ma równe 10 km i zdobyte na niej czasy są oficjalne. Tym samym życzymy wszystkim sportowcom bicia rekordów życiowych. Dla losowo wybranego zawodnika jest przygotowana nagroda TV LED.. Jednocześnie przypominamy, iż od 1 sierpnia do 15 przyjmujemy ostatnie zapisy internetowe. Po 15 sierpnia 2016 r. zapisy będą możliwe jedynie w biurze organizacyjnym zlokalizowanym w Hali Słonecznej w Ząbkowicach Śląskich. Zapraszamy do odwiedzenia strony „10 ząbkowickiej” http://www.zabkowicka10.pl/

Na plantach zamkowych w godzinach wieczornych wystąpią znane zespoły:

 26.08.2016 piątek

18:00-18:30 Frankenstein Children  - grupa powstała w 2011 roku, której członkami jest trójka licealistów z Ząbkowic Śląskich. Grają pozytywnego rocka, którym chcą zarazić swoich słuchaczy.

18:30-20:00 HOPE – poznański zespół, który zajął 2. miejsce w 10 edycji Must Be The Music, gdzie dodatkowo został wyróżniony nagrodą specjalną.
Zespół ma za sobą trzykrotny występ na Przystanku Woodstock, support przed Limp Bizkit, Ice-T z Body Count i Suicidal Tendenciess, trasę po Rosji i Szwajcarii oraz album wydany w 2010 roku w Japoni i w 2014 w Polsce.OBEJRZYJ

20:00 – 21:30 OBERSCHLESIEN  - po raz drugi na ząbkowickiej scenie wystąpi zespół grający muzykę industrialną przy wykorzystaniu tekstów w gwarze śląskiej. To muzyka, którą fachowcy z branży i dziennikarze, mający okazje zapoznać się z materiałem, od razu porównali do legendarnej niemieckiej grupy Rammstein. I to porównanie nie jest przypadkowe – Rammstein podbił świat śpiewając po niemiecku, śląska gwara jak się okazuje, również znakomicie odnajduje się w tego typu muzyce.OBEJRZYJ

21:30 – 23:00 LUXTORPEDA – GWIAZDA WIECZORU - polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Powstała w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Freidricha, który do współpracy zaprosił: gitarzystę Roberta Drążka, basistę Krzysztofa Kmiecika oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka. W 2011 roku skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel. Debiutancki album LUXTORPEDA miał swoją premierę w maju 2011 roku.OBEJRZYJ

23:00-01:00 Afro Mystic i Mr. Chain - na zakończenie piątkowych atrakcji muzycznych wystąpi duet DJ-ów powstały w połowie 2014 roku. W swoich utworach łączą ze sobą brzmienia z pogranicza takich gatunków jak dubstep, trap oraz drum and base. Podczas występów na żywo charakteryzują się profesjonalizmem oraz olbrzymią dawką charyzmy. Co ciekawe, występują w maskach na wzór zespołów rockowych i co zasługuje na wzmiankę - preferują aktywne granie poprzez kontakt z publicznością.OBEJRZYJ

27.08.2016 sobota

18:00 – 18:30 Zespół Wychowawczy - jest to rockowa kapela powstała w 2006 roku w Ząbkowicach Śląskich. Zespół ma na swoim koncie ponad 200 zagranych koncertów na terenie Polski, jak i za granicą na terenie Republiki Czeskiej

18:30 – 20:00 CLOCK MACHINE - grupa muzyczna grająca tradycyjnego rocka z lekką domieszką funku, wyróżnia się charakterystycznym wokalem Igora Walaszka. Ich inspiracje muzyczne to między innymi: Jack White, Rage  Against the Machine, Red Hot Chilli Peppers jak i grunge’owa scena Seattle lat dziewięćdziesiątych.OBEJRZYJ

20.00-21.30 VINTAGE Zespół powstał na początku 2005 roku z inicjatywy Krzysztofa Wałeckiego – charyzmatycznego wokalisty, gitarzysty, kompozytora i autora tekstów, współpracującego niegdyś z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej, m. in. z Oddziałem Zamkniętym jako wokalista (lata 1996 – 2000r). Vintage to klasyczne rockowe trio. Na gitarze basowej gra Michał Borowiak a na perkusji Paweł Szafraniec.

OBEJRZYJ

21:30 – 23:00 DŻEM – GWIAZDA WIECZORU - polski zespół grający muzykę z pogranicza rocka i bluesa, który w 1973 roku założyli bracia Adam i Beno Otrębowie oraz Paweł Berger. Zaliczany do najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej. Mówi się o nich „polscy Rolling Stonesi”... I faktycznie – coś w tym jest. Choćby ze względu na źródła muzyki i żonglowanie stylami.OBEJRZYJ

Ponadto tradycyjnie zapraszamy na nocne zwiedzanie Krzywej Wieży, Zamku i Nawiedzonego Domu - najstraszniejszego domu strachów na Dolnym Śląsku. Również w tych dniach dostępny będzie do północy Escape room – Komnata Tajemnic.

Weekend z Frankensteinem zakończy się dyskoteką pod gwiazdami.

Sponsorami XVIII Weekendu z Frankensteinem są : Bank Spółdzielczy w Ząbkowicach Śląskich, Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy Sp. z o.o., Kopalnia Surowców Mineralnych Byczeń Sp. J., Neoprofil Sp. J.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.