ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

XXII Olimpiada Integracyjna

27.05.2019
„My też możemy się śmiać, nie patrzcie na nas tak dziwnie, żyjemy tutaj wśród was, normalnie umiemy myśleć” – to fragment piosenki, którą na otwarcie XXII Olimpiady Integracyjnej organizowanej przez ząbkowickie Stowarzyszenie Integracja, wykonał zespół Podzamek Boys z Podzamcza.

Na oficjalne otwarcie wprowadzona została flaga olimpijska, po czym wręczone zostały puchary, medale i dyplomy. Następnie odbyło się niesamowite przedstawienie członków Stowarzyszenia Integracja oraz pokaz taneczny dzieci z Publicznego Przedszkola nr 4 w Ząbkowicach Śląskich.

Gościem specjalnym tegorocznej imprezy był Tadeusz Kruszelnicki - paraolimpijczyk, odnoszący wiele sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej w tenisie na wózkach. Uczestnicy piątkowego wydarzenia mieli okazję nie tylko się z nim spotkać i porozmawiać, ale także zagrać mini turniej w tenisa.

Dzisiaj nikt nie przegrywa i nikt nie wygrywa - spotkaliśmy się tutaj, żeby wspólnie się dobrze bawić – mówiła Irena Szewczyk – prezes i założycielka stowarzyszenia, która już od wielu lat oddaje się pracy charytatywnej na rzecz osób niepełnosprawnych.  W tym roku w olimpiadzie tradycyjnie udział wzięły drużyny z klas integracyjnych 1-8 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkowicach Śląskich, grupa integracyjna z Publicznego Przedszkola nr 4 w Ząbkowicach Śląskich, dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ząbkowicach Śląskich, oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej z klasami Integracyjnymi w Pławicy. Po raz pierwszy w olimpiadzie wzięła udział grupa z Zespołu Szkół Specjalnych w Opolnicy oraz podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Podzamku. Jak co roku nie mogło również zabraknąć członków i podopiecznych Stowarzyszenia Integracja. Drużyny wzięły udział w konkurencjach sportowych, po których odbyła się zabawa przy muzyce zespołu Podzamek Boys w towarzystwie mnóstwa kolorowych balonów.  

Nieocenioną rolę odegrali również wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych w Ząbkowicach Śląskich, Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP z Ząbkowic Śląskich oraz z Gimnazjum nr 1, których liczba z roku na rok rośnie.

Po całym wydarzeniu, wszyscy uczestnicy wzięli udział w pikniku.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.