ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ząbkowice Śląskie jak Hollywood!

15.10.2015
Tak dużej ilości zdjęć do filmów fabularnych kręconych w Ząbkowicach Śląskich nie było jeszcze w historii miasta. Właśnie zakończył się pierwszy etap zdjęć realizowanych w Ząbkowicach Śląskich do filmu "Prosta historia o morderstwie" w reżyserii znanego i cenionego polskiego aktora - Arkadiusza Jakubika. To kryminał obyczajowy a w rolach głównych występują: Andrzej Chyra i Kinga Preis.

Producentem filmu  jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych z Warszawy. Zdjęcia realizowane były w Ząbkowicach Śląskich m.in. w Restauracji „Dolnośląska”, na ul. Marii Konopnickiej oraz przy ruinach zamku. Kolejny etap zdjęć rozpocznie się w połowie listopada br.

A le to nie koniec planów filmowych w Mieście Krzywej Wieży. Odbyły się już casting na statystów do filmu Agnieszki Holland pt. „Pokot”,  a zdjęcia mają być kręcone jeszcze w tym roku na terenie m.in. Ząbkowic Śląskich.

Ruszyły także zdjęcia do 12-odcinkowego serialu kryminalnego TVP 2 - "Komisja morderstw".  Serial opowiada historię grupy policjantów z Wydziału Spraw Niewyjaśnionych, a  w rolach głównych wystąpią:  Krzysztof Pieczyński, Paweł Małaszyński, Małgorzata Buczkowska i Marcel Sabat. Zdjęcia będą kręcone na terenie Dolnego Śląska: Książu, Wrocławiu, Kompleksie Riese koło Wałbrzycha i  także w Ząbkowicach Śląskich.

Autor zamieszczonych zdjęć: Krzysztof Wiktor

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.