ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ząbkowice Śląskie kochają biegać!

12.05.2016
W Gminie Ząbkowice Śląskie coraz więcej dzieci, młodzieży i dorosłych próbuje swoich sił w tej najstarszej dyscyplinie sportowej. Ulicami, poza miastem, na stadionie - wszędzie można dostrzec biegaczy. Bieganie jest modne. Jednak nie jest to tylko sama moda – to najprostsza, najtańsza i najbardziej naturalna forma ruchu. Dla jednych to także zdrowy styl życia, dla drugich forma sprawdzenia swoich umiejętności czy wytrzymałości, dla innych chęć osiągnięcia dobrego czasu, a dla innych bieganie to po prostu frajda - czysta przyjemność. Niektórzy systematycznie uczestniczą w biegach na różnych dystansach w wielu miastach Polski, w tym na królewskim dystansie - maratonie. Przedstawicielom i reprezentantom Gminy Ząbkowice Śląskie w biegach burmistrz Marcin Orzeszek 11 maja wręczył koszulki sportowe z logo Miasta Krzywej Wieży. To z pewnością nie ostatnia taka akcja wspierająca ząbkowickich biegaczy, którzy od teraz będą promować gminę jako Ząbkowicka Grupa Biegowa FRANKENSTEIN. Najbliższy sprawdzian Ząbkowickiej Grupy Biegowej FRANKENSTEIN już 15 maja podczas IV Biegu Mietkowskiego (półmaraton -21,1 km). Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

Zachęcamy także do zapisów na „10 Ząbkowicką” – biegu, który odbędzie się podczas Weekendu z Frankensteinem 27 sierpnia 2016 (sobota). Na tą chwilę mamy zapisanych 294 uczestników. Wpisowe do 31 lipca wynosi 30 zł. Zapisy dostępne są pod adresem: http://zapisy.ultimasport.pl/166

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.