ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ząbkowice Śląskie - tu możesz osiągnąć sukces!

07.02.2018
Gmina Ząbkowice Śląskie to miejsce, gdzie każdy może osiągnąć sukces. Miejsce przyjazne prowadzeniu każdego rodzaju działalności gospodarczej. W Ząbkowicach Śląskich działają m.in. Legrand, MiK, Alda, Neoprofil, Baud Industries, który rozpoczyna budowę nowego zakładu w strefie ekonomicznej, Zbylbruk czy Globimix. To także miasto, w którym działa wiele podmiotów gastronomicznych, kawiarnie, sklepy tak sieciowe, jak i prywatne oraz wiele firm usługowych. Gmina Ząbkowice Śląskie nie poprzestaje jednak na stanie obecnym, pracujemy nad pozyskiwaniem nowych inwestorów, wspieramy rozwój średnich i małych firm. Mamy dla potencjalnych inwestorów szeroką ofertę inwestycyjną.

Na terenie gminy znajduje się spory zasób terenów usługowo-przemysłowych, których właścicielem jest nie tylko gmina, ale także osoby prywatne. W obrębie ul. Kamienieckiej, Cukrowniczej i Ziębickiej to około 60 ha wolnych terenów, na których nie jest jeszcze prowadzona działalność przemysłowa, usługowa czy magazynowa. To tereny, które stwarzają szansę no rozwój istniejących firm, a zarazem rozpoczęcie własnej działalności w atrakcyjnej, bardzo dobrze położonej lokalizacji.

Tereny przemysłowe i usługowe w Gminie Ząbkowice Śląskie stanowią szerokie możliwości rozwoju inwestycyjnego. Dzięki wprowadzaniu i uchwaleniu  planów zagospodarowania przestrzennego dla całości gminy, potencjalni przedsiębiorcy mają o wiele łatwiej - plan miejscowy oferuje inwestorowi przewidywalne warunki lokowania firmy, pozwala znacznie skrócić okres przygotowania i realizacji inwestycji (następuje uproszczenie procedury administracyjnej – w celu uzyskania pozwolenia na budowę inwestor musi posiadać dokument stwierdzający i opisujący możliwość zagospodarowania terenu). Wreszcie dzięki wprowadzeniu planu w Gminie Ząbkowice Śląskie jasno zdefiniowana jest polityka przestrzenna gminy, a tym samym wskazane zostały obszary mi.in. pod działalność usługową, magazynową i przemysłową.

Opracowane plany zagospodarowania przestrzennego dla Gminy Ząbkowice Śląskie dowodzą także, iż gmina ma wielki potencjał rozwojowy poprzez posiadanie wielu obszarów działalności gospodarczej. Stąd szybkie możliwości rozwoju inwestorów, przy wykorzystaniu całej dodatkowej gamy instrumentów pomocowych tj.: środków Unii Europejskiej, szeregu ulg wprowadzonych przez Gminę Ząbkowice Śląskie - uchwała de minimis czy uchwała o tzw. regionalnej pomocy inwestycyjnej, polityki podatkowej względem przedsiębiorców (od lat nie wzrosły podatki od nieruchomości pod działalność gospodarczą), szybkiego załatwienia formalności administracyjno-prawnych, biuro wsparcia przedsiębiorczości i szereg innych form wsparcia. To właśnie dzięki takim możliwościom w ostatnich latach w gminie pojawiło się wielu nowych przedsiębiorców, kupionych zostało również wiele terenów pod działalność usługowo-przemysłową, m.in. przy ul. Przemysłowej i Wrocławskiej w Ząbkowicach Śląskich, gdzie już 3 firmy rozpoczęły swoją działalność.

 

Łącznie w Gminie Ząbkowice Śląskie jest około 384 ha terenów przemysłowo-usługowych (w tym są działające już zakłady przemysłowe, usługowe, handlowe itp. oraz te, które oczekują na inwestora). W samym mieście jest około 121 ha terenów przemysłowych.

 

Linki pomocnicze:

- miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego gminy: link

- pomoc de minimis: link + zmiana: link

- uchwała o tzw. regionalnej pomocy inwestycyjnej: link

 

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.