ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ząbkowice Śląskie ze Złotą Gwiazdą za Atrakcyjność Inwestycyjną

28.12.2017
Zespół naukowców ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie pod przewodnictwem prof. dr hab. Hanny Godlewskiej-Majkowskiej przygotował na zlecenie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A. w Instytucie Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej raport „Atrakcyjność Inwestycyjna Regionów 2017”. Raport ten stawia Dolny Śląsk na drugim miejscu w Polsce, tuż za województwem mazowieckim. Autorzy tego dokumentu bliżej przyjrzeli się również poszczególnym gminom i powiatom, przyznając im pomarańczowe i złote gwiazdy. Gmina Ząbkowice Śląskie otrzymała złotą gwiazdę, która jest najwyższym wyróżnieniem i oznacza najwyższą ocenę wszystkich analizowanych sekcji gospodarczych w danym powiecie lub gminie.

Wśród gmin miejsko-wiejskich naszą gminę wyprzedzają jedynie gminy: Brzeg Dolny, Kąty Wrocławskie, Polkowice i Siechnice. Niżej jednak ocenione zostały np. Strzegom, Trzebnica, Strzelin, Milicz czy Żarów.  Na ogólną ocenę składały się potencjalna i rzeczywista atrakcyjność inwestycyjna. Za potencjalną uznano zespół regionalnych walorów lokalizacyjnych, które mają wpływ na osiąganie celów inwestora (np. w postaci kształtowania się kosztów prowadzonej działalności gospodarczej, przychodów ze sprzedaży, rentowności netto oraz konkurencyjności danej inwestycji). Pojęcie rzeczywistej atrakcyjności inwestycyjnej w raporcie rozumiane jest jako zdolność regionu do wykreowania satysfakcji klienta-inwestora i „wchłaniania” kapitału finansowego i rzeczowego w formie inwestycji. W ocenianej atrakcyjności inwestycyjnej gmin województwa dolnośląskiego brano pod uwagę gospodarkę narodową, przemysł, handel i naprawy, zakwaterowanie i gastronomię, działalność profesjonalną, naukową i techniczną przyznając oceny od „A” (najwyższej) do „C” (najniższej). We wszystkich tych kategoriach Gmina Ząbkowice Śląskie otrzymała ocenę „A”.

Pełny raport znajdą Państwo poniżej:

ATRAKCYJNOŚĆ INWESTYCYJNA REGIONÓW

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.