ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ząbkowicka aglomeracja rozszerzona – szansa na nowe środki unijne

07.10.2016
Rada Miejska Ząbkowic Śląskich 6 października 2016 roku zaopiniowała pozytywnie zmianę obszaru Aglomeracji Ząbkowice Śląskie. Wprowadzenie dodatkowych miejscowości do Aglomeracji pozwoli na aplikowanie o dofinansowanie budowy kanalizacji sanitarnej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Na jej realizację pozyskamy środki unijne z 85% dotacją. Projekt przewiduje budowę infrastruktury kanalizacyjnej w następujących miejscowościach: Braszowice, Strąkowa, Stolec, Srebrna Góra, Budzów, Stoszowice.

"Budowa kanalizacji sanitarnej na obszarze aglomeracji przyczyni się  do podwyższenia standardu i jakości życia mieszkańców, poprawy warunków sanitarnych, czy likwidacji uciążliwych zapachów." - mówi burmistrz Marcin Orzeszek - "Myśląc o obecnych mieszkańcach, ale także o przyszłych pokoleniach, realizacja powyższych działań w znaczący sposób wpłynie na dalszą poprawę jakości wody i ścieków oraz stan lokalnego środowiska naturalnego, zmniejszenie strat w środowisku, zwiększenie atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej obszaru aglomeracji, czy stworzenie dogodnych warunków dla rozwoju budownictwa. Poprawi się  jakość wód powierzchniowych i podziemnych oraz gleby. Natomiast do oczyszczalni ścieków w Ząbkowicach Śląskich doprowadzony zostanie większy ładunek ścieków, co przyczyni się do wydajniejszej pracy oczyszczalni oraz zmniejszenia kosztów jednostkowych jej eksploatacji."

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.