ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ząbkowicka „Jadłodajnia”

23.02.2023
„Jadłodajnia”, działająca przy Parafii Świętej Anny w Ząbkowicach Śląskich (adres: ul. Świętego Wojciecha 12; 57-200 Ząbkowice Śląskie) prowadzona jest przez Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych Ziemi Ząbkowickiej „Integracja”.

Jadłodajnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 13:30. Wydaje ona bezpłatne posiłki osobom potrzebującym z miasta i z pobliskich okolic, składające się z gorącej zupy i chleba. Posiłki spożywane są na miejscu lub zabierane w naczyniach również dla najbliższych członków rodziny osób potrzebujących.

Przez cały okres swojej działalności „Jadłodajnia” zajmowała się opieką nad ludźmi biednymi, bezdomnymi, chorymi i samotnymi. Wiodącą działalnością „Jadłodajni” jest wydawanie gorących posiłków dla osób potrzebujących. W 2022 roku Gmina Ząbkowice Śląskie przeznaczyła 50 000,00 zł na funkcjonowanie tej „Jadłodajni”, natomiast w roku 2023  finansowanie Gminy Ząbkowice Śląskie wzrosło do kwoty 60.000zł.  Dlatego serdecznie zapraszamy osoby potrzebujące do skorzystania z usług ząbkowickiej „Jadłodajni” zlokalizowanej przy Parafii Świętej Anny w Ząbkowicach Śląskich.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.