ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ząbkowicki Uniwersytet Dziecięcy w ząbkowickim magistracie

19.11.2018
Kolejne zajęcia w ramach Uniwersytetu Dziecięcego odbyły się w Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śląskich.

Studenci drugiego roku mogli poznać tajniki pracy Straży Miejskiej. Starszy Inspektor Piotr Madej omówił funkcjonowanie monitoringu miasta, sposób obserwacji, zadania oraz zdarzenia jakie rejestruje Straż Miejska. Na koniec dzieci otrzymały książeczki edukacyjne o tematyce bezpieczeństwa oraz odblaski. Mali Studenci  mogli wcielić się również w rolę radnych. Andrzej Dominik  opowiedział o roli i zadaniach radnych. Następnie w grupie przeprowadzono tajne wybory na „Przewodniczącego”. Wybrano 3 osobową komisję skrutacyjną, zgłoszono kandydatów na przewodniczącego. Dzieci wypełniały prawdziwe karty do głosowania i wrzucały je do specjalnie przygotowanej urny.

Kolejnym punktem była wizyta w gabinecie Burmistrza. Marcin Orzeszek opowiedział o swojej pracy i funkcjonowaniu urzędu. Każdy mógł zasiąść na fotelu burmistrza i zrobić sobie zdjęcie. W biurze Urzędu Stanu Cywilnego dzieci miały okazję wyszukać siebie w „tajemniczych księgach” i zobaczyć swój oryginalny akt urodzenia. Na koniec wizyty w gabinecie burmistrza dzieci dostały pismo potwierdzające nadanie tytułu „Małego Urzędnika Miasta Krzywej Wieży i dr. Frankensteina” z pieczątką i podpisem Burmistrza. Zajęcia ZUD zakończyły się w sali Konferencyjnej, gdzie dzieci otrzymały  imienne pieczątki, którymi podbiły wspólną „deklarację obywatelską”. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.