ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ząbkowicki Zamek Książęcy dołączył do Europejskiego Szlaku Zamków i Pałaców

05.02.2018
Z początkiem nowego roku ząbkowicki zamek został przyjęty do Europejskiego Szlaku Zamków i Pałaców. Bogata historia i niezwykła architektura ząbkowickiego zamku pozwoliła, aby trafił on do grona tak znanych obiektów jak zamek Bolków, Grodno, Grodziec, Chojnik, czy Książ.

Europejski Szlak Zamków i Pałaców to projekt realizowany we współpracy Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej oraz zamków i pałaców Dolnego Śląska, który zrzesza najciekawsze obiekty naszego regionu.
Ideą projektu jest stworzenie europejskiego szlaku pokazującego najciekawsze obiekty władzy świeckiej – zamki i pałace. Obiekty połączone są polityką informacyjną (foldery, ulotki, tablice informacyjne i drogowe), wspólną polityką lojalnościową (system rabatowy), gwarancją oferty turystycznej na najwyższym poziomie oraz centralnie prowadzoną polityką PR i reklamową. Główne cele projektu to zbudowanie i wypromowanie Europejskiego Szlaku Zamków i Pałaców jako uznanego europejskiego produktu turystycznego (na równi z szlakiem św. Jakuba) oraz wpis na listę szlaków kulturowych Rady Europy.

Przyjęcie zamku do Europejskiego Szlaku Zamków i Pałaców z pewnością zachęci miłośników dolnośląskich warowni do przyjazdu i zapoznania się z naszym obiektem, a przy okazji zwiększy ilość turystów odwiedzających Ząbkowice Śląskie.


Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Szlaku: http://szlakzamkowipalacow.eu/zamki-i-palace/

oraz strony na Facebooku: https://www.facebook.com/Europejski.Szlak.Zamkow.i.Palacow/

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.