ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ząbkowickie Spotkania teatralne po raz czwarty

11.04.2016
Kolejne Ząbkowickie Spotkania Teatralne za nami. Trzy dni spotkań z kulturą, występy teatrów z Ząbkowic Śląskich, Nowej Soli, Sławna, Cervenego Kostelca i Lwowa oraz benefis Heleny Kozłowskiej – tegoroczne spotkania teatralne pozostaną w pamięci na długo.

W piątek na scenie ZOK-u wystąpiło Stowarzyszenie Animatorów Kultury z „Kopciuszkiem”, teatr Ząbkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z „Balladami i Romansami”, a na Rynku można było oglądać „Urodziny Według Tadeusza Kantora”, po którym odbyła się Parada Teatrów oraz pokaz ognia grupy Fire Show Luminis.

W sobotę wystąpił teatr Terminus a Quo z Nowej Soli, ze spektaklem „Tyrania”. W widowisku tym udział brała również publiczność, która otaczała aktorów siedząc na scenie.  Widzownie mogli również podziwiać teatr tańca Ząbkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w „Punjabi” i „Sabacie Czarownic”.

Z okazji Ząbkowickich Spotkań Teatralnych gościła u nas delegacja z partnerskiego miasta Sławna, z burmistrzem Krzysztofem Frankensteinem na czele. Na scenie zaprezentował się sławieński teatr TeaArt w komediowym spektaklu „Partita na dwóch z nią w tle”, wprowadzając na sali ogólną wesołość zabawnymi dialogami. 

W niedzielę na scenie wystąpił teatr z kolejnego miasta partnerskiego – Cervenego Kostelca z Czech, prezentując spektakl „Pivoj i Ludmiła”, który z humorem przedstawił historię pojawienia się w Czechach piwa oraz jak napój ten stał się u naszych południowych sąsiadów napojem narodowym. Wcześniej podobną komedię wystawiło ząbkowickie Stowarzyszenie Animatorów Kultury w przedstawieniu „Wódka, Wódeczka, Gorzałka” , która rozbawiła widzów ze swadą opowiadając o stereotypach „polaka-pijaka”.

Na zakończenie spotkań teatralnych na ząbkowickim rynku odbył się ponad godzinny spektakl „Wiśniowy Sad” Lwowskiego Teatru Woskresinnia. Wydarzenie to, pomimo niesprzyjającej pogody zgromadziło wielu widzów. Ukraińscy aktorzy wynagrodzili jednak brzydką pogodę wspaniałą grą aktorską.

Dziękujemy wszystkim aktorom i teatrom za wspaniałe sztuki, a wszystkim mieszkańcom i gościom za liczną obecność podczas spektakli. Zapraszamy za rok!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.