ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ząbkowiczanie odwiedzili Czerwony Kostelec

24.08.2021
W ramach projektu pn. „Przekraczamy granice – krajowe, kulturowe i sportowe” w sobotę 21 sierpnia 2021 roku odbyła się wycieczka mieszkańców Gminy Ząbkowic Śląskie do Czerwonego Kostelca - naszego partnerskiego miasta w Czechach.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą  w plenerze, a następnie po obiedzie nasi turyści odbyli spacer po mieście – grupę oprowadził pan Otta Ressl i burmistrz Rostislav Petrák. Następnie grupa udała się na główne wydarzenie tego dnia, czyli na Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny, który odbywał się już po raz 67. Mieliśmy okazję zobaczyć i wysłuchać wiele zespołów ludowych min.: z Czech, Słowacji, Serbii, Ukrainy. Wyjątkowe spotkanie i wyjątkowa gościnność towarzyszyła nam przez cały czas pobytu.

 

„Przekraczamy granice – krajowe, kulturowe i sportowe” Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020 za pośrednictwem Euroregionu Glacensis

 

Autorem zdjęć jest Pan Henryk Maciorowski.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.