ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ząbkowiczanin Rafał Kuczera w kadrze Polski na Igrzyska Olimpijskie!

11.08.2016
Rafał Kuczera – wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego od stycznia bieżącego roku jest fizjoterapeutą oraz asystentem trenera męskiej ósemki wioślarskiej w składzie: Piotr Juszczak, Krystian Aranowski, Michał Szpakowski, Robert Fuchs, Zbigniew Schodowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński, Mateusz Wilangowski, Daniel Trojanowski (sternik), która reprezentuje Polskę podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Pracę z polską osadą rozpoczął w styczniu br. na zgrupowaniu we włoskim Pusiano.

Ciężkie treningi oraz doskonała współpraca Rafała Kuczery z osadą, która polegała na zabezpieczeniu szerokich działań w zakresie odnowy biologicznej miała bezpośredni wpływ na wyniki sportowe podczas pierwszego Pucharu Świata, który odbył się w Varese (Włochy) w dniach 15-17 kwietnia br., gdzie zawodnicy ósemki zdobyli brązowy medal.

Zasługi pracy Rafała Kuczery zostały docenione najpierw przez Polski Związek Towarzystw Wioślarskich, który wręczył Nominacje do reprezentacji Polski na Igrzyska w Rio 2016 w Wałczu w dniu 21. lipca br.

Tydzień później 29 lipca br. zasługi mieszkańca Ząbkowic Śląskich docenił również Polski Komitet Olimpijskich, który podczas głównej uroczystości wręczania nominacji olimpijskich wśród sław polskiego sportu, przedstawicieli władz państwowych, wśród których był Prezydent RP Andrzej Duda - wręczył piąte kółko olimpijskie, które jest automatyczną nominacją do Reprezentacji Olimpijskiej na Igrzyska XXXI Olimpiady Rio 2016. 

Panu Rafałowi oraz całej reprezentacji polskich wioślarzy życzymy wielu sukcesów podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.