ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Zachęcić Młodych do aktywności

30.03.2017
Fundacja Dobrych Działań otrzymała z budżetu Gminy dotację w wysokości 8000 zł na projekt pn. „Aktywizacja społeczna młodzieży w ramach funkcjonowania Centrum Aktywności Młodzieży”. Ma on celu zachęcenie młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w życiu naszej gminy, m.in. poprzez współpracę z Młodzieżową Radą Miejską, ale również przez organizację warsztatów, szkoleń i zajęć dla młodzieży.

Centrum Aktywności Młodzieży jest przestrzenią do rozwoju zainteresowań młodych osób, edukacji obywatelskiej i rozwijania kompetencji społecznych, a tym samym zmniejszania ich podatności na wszelkiego rodzaju używki (alkohol, narkotyki, dopalacze). Młodzież może korzystać z warsztatów oraz szkoleń, mogą również samodzielnie przeprowadzać różne działania z pomocą osób działających w Centrum. Jednym z działań prowadzonych w  ramach CAM jest praca Młodzieżowej Rady Miasta polegająca na zwiększeniu jej aktywności oraz podejmowania inicjatyw na rzecz rówieśników. Projekt wpłynie na wzrost zainteresowania życiem społecznym i publicznym młodego pokolenia, zainteresowanie planowaniem ścieżki swojego rozwoju osobistego oraz kariery zawodowej.

Kwota dotacji: 8 000 zł. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.