ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Zamieszkaj w Ząbkowicach Śląskich – projekt, który odniósł sukces

11.08.2016
Odkąd w 2012 roku Gmina Ząbkowice Śląskie wystartowała z kampanią „Zamieszkaj w Ząbkowicach Śląskich”, sprzedane zostały wszystkie 68 działek na nowym osiedlu domków jednorodzinnych przy ul. Ziębickiej. Gmina oferowała na tym osiedlu działki w przystępnej cenie i bardzo dobrej lokalizacji. To skłoniło do zakupu i zamieszkania w Mieście Krzywej Wieży i Frankensteina mieszkańców sąsiednich gmin i powiatów – jak bowiem widać po przeprowadzonych przetargach, blisko połowę z tych działek nabyły osoby spoza naszej gminy. Tak duże zainteresowanie zamieszkaniem w Ząbkowicach Śląskich dobrze świadczy o prowadzonych w naszej gminie działaniach inwestycyjnych, promocyjnych, i prospołecznych, co czyni naszą gminę miejscem szczególnie przyjaznym dla mieszkańców. Co więcej, zainteresowanie działkami budowlanymi nie maleje, dlatego wyznaczony został teren pod następne osiedle, które zlokalizowane będzie między Jaworkiem, a osiedlem przy ul. Ziębickiej. I już 6 działek z tego osiedla znalazło swoich właścicieli!

Co to oznacza dla Gminy Ząbkowice Śląskie?

„Same plusy – powiedział burmistrz Marcin Orzeszek – do budżetu gminy wpłynęły pieniądze ze sprzedaży działek, większe obroty mają firmy i hurtownie budowlane, bo przecież ktoś te domy musi zbudować i wyposażyć. W dłuższej perspektywie to również wpływy z podatków. Ale to co najważniejsze, to nowi mieszkańcy. Cieszy mnie fakt że z Ząbkowicami Śląskimi swoją przyszłość chcą związać nie tylko nasi mieszkańcy, ale również mieszkańcy innych gmin. Pomimo sprzedaży blisko 70 działek, zainteresowanie zamieszkaniem w naszym mieście nie maleje, dlatego podjęliśmy decyzję o sprzedaży kolejnych działek. Akcja „Zamieszkaj w Ząbkowicach Śląskich” okazała się sukcesem. Będziemy nadal ją prowadzić, wzbogacając o nowe argumenty zachęcające do zamieszkania w Mieście Krzywej Wieży i Frankensteina.”

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.