ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Zapachniało wiosną... w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Stolcu

30.03.2012
Zapachniało wiosną...Miniony tydzień był dla uczniów naszej szkoły niezwykle atrakcyjny. Nadchodząca wiosna oprócz wspaniałej atmosfery przywiała ze sobą cały szereg atrakcji , w tym: konkursy, wycieczki, uroczystości szkolne. Ale zacznijmy od początku...

W poniedziałek 19 marca odbyły się gminne eliminacje konkursu Wiosenna Nutka. Naszą szkołę reprezentowały: Martyna Obrał, Kamila Malawska, Klaudia Kłubowicz, Natalia Sęk . Dziewczynki występowały w kategorii soliści. Sukcesem okazał się występ Kamili Malawskiej , która z piosenką Patrycji Markowskiej „ Świat się pomylił”  zajęła III miejsce i otrzymała statuetkę Brązowa Nutka.

We wtorek 20 marca zapachniało  wiosną w murach naszej szkoły , a to za sprawą szkolnych eliminacji do konkursu recytatorskiego „W Ząbkowicach  wiosną zapachniało” organizowanego przez Bibliotekę Miasta i Gminy Ząbkowice Śląskie. Wiersze o wiośnie prezentowały dzieci z grupy przedszkolnej „0” oraz uczniowie z klas I-III. Najliczniejszą grupę uczestników stanowili pierwszoklasiści . Wszyscy uczniowie z tej klasy wzięli udział w szkolnych eliminacjach. Jury konkursu postanowiło nagrodzić zwycięzców przyznając pierwsze miejsce w kategorii uczniów z klas I-III Julicie Pajączkowskiej, uczennicy klasy III recytującej wiersz  Natalii Usenko „Pobudka”, drugie i trzecie miejsce zajęły uczennice klasy I – Magdalena Wierzbicka i  Emilia Armańska.W grupie przedszkolnej miejsce I zajął Wojciech Maślanka, który recytował wiersz Jana Brzechwy „Żuk”, drugie miejsce zajęła Emilia Szymańska z wierszem „Przyjście wiosny”  , a trzecie miejsce  przyznano Filipowi Nowosad, który recytował wiersz „Zielony żuczek” .

Ale to jeszcze nie koniec  zmagań jakie podejmowali nasi uczniowie w tym dniu.  Uczniowie klas III-VI wzięli udział w   Ogólnopolskim Konkursie Nauk  Przyrodniczych „ Świetlik”. Konkurs miał formę testu zamknietego ,  poprzedzonego serią doświadczeń o które uczniowie byli pytani w tescie.

W trakcie zmagań nad konkursem przyrodniczym uczennica klasy IV Klaudia Kłubowicz reprezentowała naszą szkołe podczas powiatowego etapu konkursu recytatorskiego „ Pegazik”. Klaudia zakwalifikowała sie do powiatowych eliminacji otrzymując III miejsce podczas etapu gminnego, recytując wietrsz Jana Brzechwy „ Włos”.

21 marca, a więc pierwszy dzień wiosny upłynął w naszej szkole pod znakiem wycieczek. Klasa VI wyjechała do Gimnazjum nr 2 w Ząbkowicach Śląskich, gdzie   odbywał się Fstiwal Talentów w ramach Dni Otwartych  . Korzystając z wolnego czasu jakim grupa dysponowała przed wizytą w gimnazjum sszóstoklasiści odwiedzili Laboratorium Frankensteina, Izbę Pamiątek i Krzywą Wieżę, z której roztacza się piękny widok na całe miasto i okolicę.

W godzinach popołudniowych , tego samego dnia uczniowie naszej szkoły odbyli niezwykle ciekawą wycieczkę do Wrocławia, gdzie na stadionie odbył się mecz piłki nożnej ¼ finału o Puchar Polski - Śląsk Wrocław vs.Arka Gdynia. Do domu,  wszyscy wrócili pełni niesamowitych emocji późnym wieczorem  i trzeba było szybko nadrobić siły, bo juz kolejnego dnia czekały na niektórych mocne wrażenia i atrakcje.

W czwartek 22 marca laureaci szkolnych eliminacji konkursu recytatorskiego reprezentowali nasza szkołę w Ząbkowicach,  podczas konkursu w Bibliotece Miejskiej. I tu ogromny sukces odniosła Julita Pajączkowska, której  jury przyznało I miejsce, a Wojtek Maślanka otrzymał wyróżnienie.

23 marca obchodziliśmy Dzień Wiosny połączony z obchodami Dnia Ziemi pod hasłem „Gramy w zielone”. Niemal wszyscy uczniowie, przybyli do szkoły w tym dniu ubrani w zielone wdzianka. Wraz z nimi na świetlice wiejską, gdzie miała miejsce uroczystość, przybyła również zielono przyodziana Marzanna. Uczniowie z koła teatralnego  zaprezentowali najnowszą odsłonę znanej bajki  pod tytułem „Czerwone kapturki z różnych stron świata”. Dzieci uczęszczające na świetlice przygotowały wiosenne piosenki których prezentacja umiliła obchody Dnia Wiosny. Ponadto zaprezentowali się laureaci konkursu recytatorskiego i Wiosennej Nutki. Uczniowie wzięli udział w konkursie na wiosenne – ekologiczne nakrycie głowy, wiosenny wystrój klasy, najlepsze przebranie oraz wiedzy o zasobach odnawialnych Ziemi. Rozdane zostały liczne nagrody, a na koniec rozebraliśmy Marzannę z zimowych atrybutów i zabraliśmy ją z powrotem do szkoły.

Uwieńczeniem wiosennego tygodnia był „80 Rajd Stowarzyszenia Inicjatyw na Rzecz Dzieci Ziemi Ząbkowickiej”. W rajdzie uczestniczyła rekordowa liczba 320 osób. Wśród uczestników rajdu znalazło się 6 uczniów naszej szkoły oraz 2 opiekunów: pani Marta Kociura i Paweł Chudzikowski. W czasie pieszej wędrówki nasze dzieci odznaczyły się dużą wytrzymałością i wiedzą o naszym terenie. Dzieci mogły zdobyć 12 punktów Górskiej Odznaki Turystycznej. Na zakończenie rajdu odbył się konkurs wiedzy o naszym terenie i konkurs piosenki turystycznej.  Każdy uczestnik rajdu otrzymał pamiątkową odznakę turystyczną i dyplom uczestnika rajdu.

Wszytskie atrakcje minionego tygodnia sprawiły , iż uczniowie naszej szkoły poczuli wiosenną energię i niczym otaczająca przyroda rozbudzili się do podejmowania nowych , ciekawych wyzwań ...

Tekst i zdjęcia: ZPS Stolec

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.