ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Zapraszamy do Questing'u „Tajemnicze Ząbkowice”

08.04.2016
Questing – Wyprawy Odkrywców to program promujący sposób odkrywania i promocji danego miejsca w oparciu o lokalne dziedzictwo kulturowe, przyrodnicze i historyczne. Został spopularyzowany w Stanach Zjednoczonych. W Polsce z powodzeniem rozwija się od kilku lat. To edukacyjna gra terenowa, opierająca się na zwiedzaniu po nieoznakowanych szlakach (questach). Łączy w sobie elementy zabawy, nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania.

Podczas wyprawy zdobędziesz wiedzę o najciekwszych miejscach Ząbkowic Śląskich. Wędrując uliczkami miasta, dowiesz się jak stary jest ratusz miejski, poznasz historię Krzywej Wieży, dotrzesz do ruin starego zamku. Cała wyprawa zakończy się w najstarszym domu w mieście... Zadanie jakie czeka na turystów polega na szukaniu ukrytych wskazówek na trasie questu. Bądź uważny i licz bardzo dokładnie. Jeśli dobrze policzysz i zanotujesz wyniki, skarb będzie w zasięgu Twojej ręki....

  • Przewodniki w wersji papierowej z questem "Tajemnicze Ząbkowice"  dostępne są w Izbie Pamiątek Regionalnych przy ul. Krzywej 1 w Ząbkowicach Śląskich. Wszelkich informacji udzielamy pod nr telefonu /74/ 815 20 43; e-mail: krzywa.wieza@zabkowiceslaskie.pl lub it@zabkowiceslaskie.pl.
  • Aplikacja mobilna wykorzystująca GPS Questingu "Tajemnicze Ząbkowice" jest do pobrania bezpłatnie - linki poniżej.

Krótka instrukcja jak zainstalować aplikację mobilną:
Aby zainstalować aplikację należy kliknąć w jeden z poniższych linków (w zależności od systemu operacyjnego naszego smartfona). Można to zrobić bezpośrednio ze swojego smartfona lub z komputera. Jeżeli mamy już założone swoje konto na telefonie, to wystarczy kliknąć w buton zainstaluj i aplikacja zostanie pobrana na nasz smartfon. Jeżeli nie posiadają Państwo jeszcze swojego konta to instalację należy poprzedzić rejestracją lub logowaniem.

Linki do pobrania aplikacji:

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.threestep.qwsi

Windows Phone: http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/questy-ziemi-z%c4%85bkowickiej/0bd528d4-ba09-43bc-b5c9-1ed0861f6bb7

iOS: https://itunes.apple.com/us/app/questy-ziemi-zabkowickiej/id992073486?mt=8

Aplikacja została stworzona na zlecenie Lokalnej Grupy Działania „Qwsi”.

Do Ząbkowice Śląskich Wędrowcze trafiłeś
Krzywą Wieżę już pewnie zwiedziłeś
Teraz czas, by przeżyć przygodę
Ruszaj wiec niezwłocznie w drogę….

Sprawdź, czy dobre buty masz
I trudną drogą radę iść dasz
Długopis też Ci dziś się przysłuży
Gdyż cos zapiszesz podczas tej podróży

Tak zaczyna się quest „Tajemnicze Ząbkowice” – a więc zapraszamy w drogę!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.