ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Zapraszamy na rajd turystyczny w ramach I EarthCache Event na Przedgórzu Sudeckim

08.05.2017
W imieniu Geoparku Przedgórze Sudeckie serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rajdzie turystycznym w ramach I EarthCache Eventu na Przedgórzu Sudeckim! Wydarzenie odbędzie się 27 maja 2017 r. (sobota) i rozpocznie się w Strzelinie, gdzie będziemy mieć niepowtarzalną okazję zajrzenia do kopalni granitu – jednego z największych tego typu kamieniołomów na świecie. Następnie pod okiem doświadczonego geologa udamy się pieszo trasą przez Skałki na Borowej, Gromnik, Diabelską Kręgielnię do Skałki Goethego.

Po drodze oprócz poznania unikalnych obiektów przyrody nieożywionej będzie można zapoznać się z geocachingiem, zdobywającą coraz większą popularność zabawą terenową. Zakończenie imprezy odbędzie się w gościnnych Sulisławicach, gdzie na uczestników czekać będą ognisko z kiełbaskami, prelekcje na tematy przyrodnicze i upominki. Będzie także możliwość zwiedzenia Kopalni Niklu, Chryzoprazu i Opalu w Szklarach.

Do wzięcia udziału w wydarzeniu szczególnie zachęcamy rodziny z dziećmi, młodzież, seniorów, a także wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu w terenie.

Zapisy na wydarzenie: https://goo.gl/forms/kzkUc8cxFJq7scN92
Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/406127336447088/
Dla geokeszerów: https://www.geocaching.com/geocache/GC73DT0_i-earthcache-event-na-przedgorzu-sudeckim?guid=ab2bbc22-b067-4b97-877b-b4c3c6902076

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.