ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

ZASADŹ DRZEWO W INTERNECIE

15.03.2012
CENTRUM KSZTAŁCENIA w SULISŁAWICACH zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie poświęcone tworzeniu drzewa genealogicznego swojej rodziny. Jest to element międzynarodowej akcji „Tydzień z Internetem 2012”, do której przyłączyła się nasze Centrum. Kampania ma zachęcić jak najwięcej osób do korzystania z Internetu.

Spotkanie „Zasadź drzewo w Internecie” odbędzie się 30. marca 2012r. o godzinie 17.00 w Centrum Kształcenia w Sulisławicach (budynek po byłej szkole). Do udziału w spotkaniu zachęcamy całe rodziny: dzieci, rodziców, ciocie, wujków i dziadków. Międzypokoleniowe drużyny rodzinne będą mogły poznać historię swojej rodziny, naszkicować drzewo genealogiczne na papierze i w Internecie, dowiedzieć się, gdzie w Polsce mieszkają ludzie noszący te same nazwiska i rozwiązać emocjonujący quiz. Wspólnie odkryją, że Internet jest skarbnicą wiedzy i rozrywki.

Podczas spotkania uczestnicy zarejestrują swój udział na stronie kampanii „Tydzień z Internetem 2012”. Znajduje się tam licznik, dzięki któremu będzie wiadomo, ile osób wzięło udział w akcji w poszczególnych krajach.

W organizacji spotkania pomogą nam: wolontariusze.

Spotkanie będzie otwarte dla mediów.

Kampanii towarzyszy konkurs na najciekawszą relację multimedialną „Co trzy głowy to nie jedna!”, w którym będzie mogła wziąć udział nasza  pracownia komputerowa. Do wygrania cenne nagrody dla pracowni komputerowej, uczestników spotkania i wolontariuszy.

Zachęcamy do udziału w turnieju i włączenia się w „Tydzień z Internetem 2012”.

***

„Tydzień z Internetem 2012” to międzynarodowa akcja trwająca od 26 do 30 marca, koordynowana przez Telecentre-Europe. Na potrzeby kampanii zostanie uruchomiony specjalny internetowy licznik, dzięki któremu będzie wiadomo, ile osób weźmie w niej udział w poszczególnych krajach. Koordynatorem polskiej edycji jest już po raz drugi Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizująca Program Rozwoju Bibliotek. W Polsce „Tydzień z Internetem 2012” przeprowadzany jest pod hasłem aktywności osób starszych i solidarności międzypokoleniowej.

Informacji udziela: Centrum Kształcenia w Sulisławicach
imię i nazwisko:
Irena Piotrowska
email:
irepio@wp.pl

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.