ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Zatrudnij osobę młodą - zyskaj sfinansowanie wynagrodzenia i składek ZUS przez 12 miesięcy

18.01.2016
Jest to nowa forma dotowanego zatrudnienia, która będzie funkcjonować w latach 2016-2017. Pracodawcy uzyskają możliwość refundacji wynagrodzeń oraz składek ZUS za zatrudnionych bezrobotnych do 30. roku życia. Za każdego takiego bezrobotnego, skierowanego przez powiatowy urząd pracy, pracodawca będzie mógł uzyskać miesięcznie kwotę w wysokości nawet minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz składki ZUS od tego wynagrodzenia. Warunkiem będzie zobowiązanie do utrzymania zatrudnienia danej osoby przez kolejne 12 miesięcy - już nierefundowane.

Z nowych możliwości będą mogły skorzystać te podmioty, które obecnie:

• zatrudniają pracowników, niezależnie od tego, w jakiej formie organizacyjno-prawnej funkcjonują,

• nie zatrudniają ani jednego pracownika, pod warunkiem że są przedsiębiorcami w rozumieniu ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

Refundacja będzie możliwa  w razie zatrudnienia skierowanego  bezrobotnego  na podstawie  umowy o pracę lub umowy o pracę nakładczą.

Pracodawca lub przedsiębiorca są zobowiązani stosownie do zawartej umowy do utrzymania w zatrudnieniu w pełnym wymiarze czasu pracy skierowanego bezrobotnego przez okres, za który otrzymują refundację (czyli 12 miesięcy) oraz przez okres 12 miesięcy po zakończeniu tej refundacji.

Informacje ws. refundacji dla pracodawcy zatrudniającego bezrobotnego w wieku do 30 roku życia:

Powiatowy Urząd Pracy
ul. Powstańców Warszawy 7
57-200 Ząbkowice Śląskie
www.zabkowiceslaskie.praca.gov.pl
e-mail: wrza@praca.gov.pl                               

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.